14.11.2022 | Czytano: 736

Sportowcy z Goszczyńskiego po raz trzeci najlepsi w Województwie (+zdjęcia)

W Kamienicy, w oddanej do użytku w ubiegłym roku sali sportowej, odbyło się podsumowanie „Małopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022”.

W obecności przedstawicieli samorządów z terenu Małopolski oraz Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego wyróżniono po sześć szkół w trzech kategoriach wiekowych: igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży i w licealiadzie.

W kategorii licealiady, po raz trzeci z rzędu wygrało I Liceum Ogólnokształcące im.S. Goszczyńskiego w Nowym Targu zdobywając 79 pkt. Na sukces złożyły się osiągnięcia: chłopców startujących w  drużynowych biegach przełajowych i sztafetowych biegach przełajowych, dziewcząt i chłopców w festiwalu sztafet (4x100 m), w szkolnej lidze lekkoatletycznej, w snowboardzie, narciarstwie alpejskim, pływaniu i szachach.

Statuetkę dla najlepszej szkoły w Małopolsce odbierali: Pani Barbara Wcisło oraz Inga Tworek i Karol Zahora – przedstawiciele lekkoatletów, dyscypliny sportu, która przysporzyła szkole najwięcej punktów. Współautorami sukcesu są nauczyciele: Ewa Kolasa, Joanna Jethon - Sułkowska, Barbara Wcisło, Szymon Pohrebny, Wojciech Tischner i Karol Majewski. W klasyfikacji licealiady uwzględniono 114 szkół. 

Uczniowie Goszczyńskiego mieli znaczący wkład w zajęciu pierwszego miejsca przez powiat nowotarski w kategorii licealiady. Na 211 pkt zdobyli 79, czyli 37,4%. 

mat. prasowe LO im. S. Goszczyńskiego

Komentarze

reklama