23.10.2022 | Czytano: 1552

Czeka ich dużo pracy (+zdjęcia)

Juniorzy Szarotki zmierzyli się z Zielonką. Ich starsi koledzy od lat walczą, by odebrać mistrzowską koronę Zielonce.


 
Seniorzy w bieżącym sezonie pokonali odwiecznego rywala. Niestety juniorzy nie potrafili dorównać straszymy kolegom. Inna rzecz, że w zespole z Zielonki występowali zawodnicy, którzy już występują w ekstraklasie i mają na swoim koncie złote medale. W swojej kategorii wiekowej w poprzednim sezonie zostali wicemistrzyniami kraju. W finale ulegli Olimpii Łochów 3:7. Szarotka nie uczestniczyła w  juniorskich rozgrywkach. Być może trema zjadła nowotarskich zawodników, bo  w pierwszej tercji zagrali fatalnie. Przyjezdni zdobyli cztery gole i ustawili sobie mecz.  W drugiej tercji już było zdecydowanie lepiej, ale i tak to przyjezdni raz umieścili ażurowy przedmiot w bramce. W trzeciej tercji górale rozpoczęli pogoń za uciekającymi punktami. Gonili, gonili, ale zawsze rywal odpowiadał trafieniem.


 
- Ten mecz był prawdziwa weryfikacją naszych umiejętności. Zmierzyliśmy się z drużyną z topu i mieliśmy dostać odpowiedź, w którym miejscu jesteśmy, nad czym musimy pracować. Rozpoczęliśmy mecz bojaźliwie, wycofani, a doświadczony rywal to wykorzystał. Mieliśmy kłopot z pressingiem przeciwnika. W drugiej tercji zmieniłem ustawienie i Zielonka miał mniej sytuacji, ale też  my spięci nie oddawaliśmy strzałów. Gdybyśmy zdobyli jedną lub dwie bramki to... Kolejne zmiany w trzeciej tercji spowodowały, iż nasza gra była lepsza, choć trzeba przyznać, że przeciwnik był lepiej zorganizowany. Dużo pracy   czeka moich chłopaków – podsumował trener Lesław Ossowski.
 
Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Bankówka Zielonka 5:7 (1:4, 0:1, 4:2)
0:1 Nakonieczny – Szymczak (7:24)
0:2 Lubański – Szymczak (12:01)
1:2 Grab (14:20)
1:3 Surdyn (18:27)
1:4  Surdyn (18:56)
1:5 Nakonieczny – Surdyn (26:58)
2:5 Mirga – Garb (40:16)
3:5 Garb – Baczewski (43:02)
3:6 Chojnacki (45:56)
4:6 Sawera – Pędzimąż (50:07)
4:7 Surdyn – Nakonieczny (52:09)
5:7 Mirga – Baczeswski (56:09)
Szarotka: Staszel - Baczewski,  Janusz, Święchowicz, Sawera, Gospodarski, Żółtek, Pędzimąż, Pawlikowski, Lizoń, Fryźlewicz, Garb, Panek, Truty, Antos, Mirga, Bal. Trener Lesław Ossowski,
Bankówka: Choromański -  Surdyn, Chojnacki, Szałański, Fijałkowski, Lubański, Majewski, Nakonieczny, Krupiński, Szymczak, Gerej, Szymański, Krysik, Hojny. Trener Maciej Sieńko.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarze

reklama