10.08.2022 | Czytano: 2359

Pod okiem nowego trenera (+ zdjęcia)

Drużyna kobiet MMKS Podhale, występująca w ekstraklasie, rozpoczęła przygotowania do sezonu z nowym trenerem.


 
Zbigniewa Podlipniego ( w ubiegłym sezonie doprowadził zespól do szóstego miejsca i po raz pierwszy zagrał w play off) zastąpił Rafał Sroka.  Podlipni  niemal od początku prowadził zespół dziewcząt. Co roku dochodziły mu coraz młodsze zawodniczki, a on cierpliwie z nimi pracował.  Pałeczkę po nim przejął również wielokrotny reprezentant kraju – Rafał Sroka. Warto przypomnieć, że to ostatni kapitan „Szarotek”, który podniósł puchar za zdobycie mistrzostwa kraju. W sumie siadem razy zdobywał mistrzostwo Polski, wszystkie z Podhalem. Wierny barwom żółto-granatowo –czerwonym. Tylko sezon  grał w słowackiej ekstraklasie w zespole z Bańskiej Bystrzycy, ale i tak na play off wrócił do macierzystego klubu i pomógł drużynie zdobyć kolejne najważniejsze w kraju trofeum.  
 
- Zaskoczony im plus jestem postawą dziewczyn – mówi nowy szkoleniowiec. – Zawodniczki są bardzo zaangażowane, zdyscyplinowane i solidnie podchodzą do sportowych obowiązków. Wszyscy wiemy, że w hokej bawią się amatorsko, ale potrafią sprawiedliwość się, że nie będą na zajęciach. To zrozumiałe, bo pracują, studiują, uczą się. Również na lodzie dobrze wyglądają pod względem umiejętności. Zbyszek Podlipni wykonał kawał dobrej roboty. Pracujemy cztery razy w tygodniu na lodzie i do tego dochodzą dwa dni zajęć na sali. 11-12 dziewcząt regularnie uczęszcza na zajęcia.
 
Kogo ma do dyspozycji szkoleniowiec? Wielkich zmian w zespole nie ma. Julia Raducka na rok zawiesiła łyżwy na kołku, Renata Bukowska leczy kontuzję, a Anna Podlipni jeszcze nie zdecydowała czy będzie kontynuować karierę. Trener ma do dyspozycji dwie bramkarki – Zuzannę Furtak i Jessicę Jordan.   Pozostałe zawodniczki to:  Adrianna Szopińska, Magdalena Mroszczak, Agata Leśniowska, Karolina Pierwoła, Anna Leśnicka, Milena Szlachtowska, Olga Rokicka, Amelia Węgrzyniak, Dominika Kowalczyk, Ala Gacek, Klaudia Gacek, Agnieszka Maciaś Paprocka, Maria Jarkiewicz, Wiktoria Fryźlewicz,  Karolina Kwak, Helena Jaszczyk, Małgorzata Nosal, Emilia Nosal, Natalia Nosal, Julita Dzięciołowska, Klaudia Wielkiewicz.
 
Stefan Leśniowski
Foto Andrzej Pabian  
 

Reklama

Komentarze

reklama