01.08.2022 | Czytano: 4574

„Szarotki” na lodzie. Czekają na wzmocnienia (+zdjęcia)

Dzisiaj hokeiści Podhala rozpoczęli zajęcia na lodzie. Trenują i grać będą pod batutą dwóch szkoleniowców – Juraja Faitha i Marcela Skokana. 
Drużyna przygotowania rozpoczęła nietypowo jak na polskie warunki. Od  indywidualnych treningów. - Nasza mentalność przyzwyczajona jest do treningów grupowych.  Mogę się mylić, bo już kilka lat nie jestem w zawodowym hokeju, niemniej uważam, że powinno się przygotowywać grupowo – odparł niedawno prezes MMKS, Zdzisław Zaręba.


 
Dzisiaj zespół spotkał się z trenerami na lodzie. Na treningu było 19 zawodników plus trzech bramkarzy. W tym trzech obcokrajowców, napastników – dwaj wychowankowie HK Poprad,  22 –letni Rene Svitana (ostatni sezon spędził w HK Levice) i 40 – letni napastnik  Hvila Lukas ( Brincon FRA i Humenne) oraz  24- letni Fin Alex Maunula (Casteleton Universioty). Jutro do zespołu dołączy kolejnych dziewięciu graczy  - na obóz walki - polecanych przez Krzysztofa Zapałę ( czterech) i Tomka Valtonena (trzech) oraz dwóch hokeistów zza Oceanu.  M.in. 20 – latkowie ze Słowacji:  środkowy Daniel Scasnik i obrońca  Boris Hrubo  ostatnio występowali w Szwecji, w zespole Kalix HC w lidze HockeyEttan.

 

Bramkarze: Paweł Bizub, Szymon Klimowski, Oskar Polak.
Obrońcy: Robert Mrugała, Damian Tomasik, Patryk Wsół.
Napastnicy: Wiktor Bochnak, Krzysztof Jarczyk (dochodzący, trenuje z MHL), Tobiasz Kapica, Jakub Malasiński, Kacper Malasiński (dochodzący, trenuje z MHL), Bartłomiej Neupauer,  Fabian Kapica, Adrian Słowakiewicz,  Marat Soroka, Filip Wielkiewicz, Jakub Worwa, Bartłomiej Wsół, Łukasz Kamiński i  Niko Stanek.
 
Plan sparingów
9 sierpnia z GKS Tychy (wyjazd)
12 sierpnia z Sanokiem ( u siebie)
19 sierpnia z Sanokiem (wyjazd)
25 sierpnia JKH Jastrzębie (wyjazd)
2 września z Zagłębiem Sosnowiec (wyjazd)
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarze

reklama