26.06.2022 | Czytano: 2092

Z czego zapamiętamy Podhale w sezonie 2021/22? ( podsumowanie cz. II)

Prezentujemy momenty, która zapadły nam w pamięci. Nie tylko te przyjemne, ale takie, po których kibic łapał się za głowę.

Jesień  zapamiętamy z…
 
* Z pięknego gola Grzegorza Płatka bezpośrednio z rzutu rożnego. Takie gole to rarytas. Nie często można zobaczyć taki obrazek na piłkarskich boiskach. Trzeba umiejętnie podkręcić piłkę, ale to nie wszystko, trzeba wykorzystać złe ustawienie bramkarza. Te elementy nałożyły się na siebie. Piłka wpadła w przeciwległy górny róg bramki odbiwszy się jeszcze od słupka.
 
* Tenże piłkarz jeszcze raz zapisał się w naszej pamięci. W meczu z Tomasovią wykonał wolnego z 40 metrów spod linii bocznej i piłka przelobowała bramkarza. Wpadła mu za kołnierz. Usprawiedliwiano golkipera oślepiającym słońcem.
 
* Podhale rozpoczęło sezon z … problemami. Z opóźnieniem dotarło na miejsce spotkania z Wólczanką. Gospodarze zgodzili się przesunąć potyczkę o 30 minut. Wszyscy zastanawiali się jak ten fakt wpłynie na postawę przyjezdnych. Nie wpłynął. Podhale wygrało 2:1.
 
* Wygrana 1:0 z Avia Świdnik była setną w rozgrywkach trzeciej ligi. Nowotarżanie dokonali tego po 72 miesiącach, czy po 2205 dniach.
 
* W  120 sekund, między 31 a 33 minutą, Podhale  dwukrotnie ulokowało futbolówkę w bramce sandomierzan. To był przełomowy moment meczu i najkrótszy okres,  w którym zdobyli dwa gole jesienią.  Po tym nokdaunie Wisła już się nie podniosła i wyjechała ze stolicy Podhala z solidnym bagażem goli.
 
* Każda seria ma swój koniec. Twierdza Dębica została zdobyta przez Podhale. Do 11 września 2021 roku dębiczanie mieli imponującą serię osiemnastu spotkań ( 12 zwycięstw i 6 wygranych) bez porażki na własnym obiekcie.
 
* VIP się bawił na meczu z  Chełmianką -  kolorowe światełka, muzyka w tle,  a na murawie… klapa. W kiepskim stylu ulegli przyjezdnym 1:5. Tym bardziej smutno było, bo był to dwusetny mecz Podhala w rozgrywkach tej klasy rozgrywkowej, licząc jeszcze występy przed reorganizacją.
 
* Z upokorzenia „Pasów” po stałych fragmentach gry. Okazały się dla nich zabójcze. Podhale zdobyło trzy gole ze stojącej piłki, dwa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i jeden z wolnego.  A przecież jeszcze kolejne takie wrzutki pachniały kolejnymi zdobyczami. To bardzo groźny element. „Są jak czary” – powiedział kiedyś w jednym z wywiadów  trener Michał Macek, specjalista do tego typu zagrań. 
Oto te gole:
2:0 Lepiarz (Płatek) 49  głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
3:0 Szynka (Serafin) 53 głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
4:0 Szynka (Serafin) 56 głową po dośrodkowaniu z wolnego
 
* „Zkusim to propojit… Dobre sobie.   Taka informacja pojawiła się  podczas transmisji internetowej w meczu z Orlętami. Dopiero po kwadransie wrócił obraz. Na szczęście widzieliśmy jedyną bramkę w meczu zdobytą przez Patryka Serafina z karnego, w doliczonym czasie gry pierwszej polowy. 
 
* Już tradycyjnie po pokonaniu lidera - Siarki Tarnobrzeg – piłkarze bawili się przy góralskiej muzyce. Szkoda tylko, że później, mając szansę objęcia przodownictwa, jej nie wykorzystali. Po raz kolejny Sokół stanął im na drodze. To jakaś feralna ekipa dla Podhala. To ona odebrała nam awans do drugiej ligi za czasów szkoleniowca Dariusza Mrózka.   
 
* Po raz pierwszy w historii rozgrywek, na tym szczeblu rozgrywkowym, aż trzech piłkarzy NKP Podhale znalazło się w jedenastce kolejki wytypowanej przez tygodnik „Piłka Nożna”. Występ z rezerwami Cracovii, okraszony pięcioma golami, pozwolił dziennikarzom największej gazety piszącej o futbolu, na wybór aż tylu graczy Podhala. W „11” znaleźli się:  Grzegorz Płatek, Damian Lepiarz i Adrian Szynka.
 
* Podhale w piątej kolejce, w Stalowej Woli,  oblało pierwszy poważny egzamin z winy…obuwia (?). - Zawodnicy nie przygotowali sobie odpowiedniego obuwia do meczu i zupełnie zawiedli. Nie wiem czy był to   podstawowy problem, ale jeżeli nie jest się stabilnym na nogach i ma się problemy z poruszaniem się, to nie można myśleć o grze w piłkę, kreowaniu sytuacji i pewności siebie na boisku – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Szymon Grabowski.
 
Wiosna – do zapamiętania
 
* Stały fragment gry  w meczu z Koroną.  Serafin wykonywał wolnego z boku boiska na wysokości pola karnego i piłka między rękami  bramkarza wpadła do siatki.
* Błąd bramkarz Wisłoki w  stylu Boruca w meczu ze Słowacją, minął się z  piłką, która  skozłowała i Molis posłał ją do pustaka.
 * Broda już w 6 minucie meczu z Łagowem  popełnił fatalny błąd w skutkach. Najpierw nie trafił w piłkę, a potem zagrywał ją do bramkarza. Futbolówkę  przejął rywal, Szymajda wybiegł z bramki i faulował za szesnastką. Ujrzał czerwoną kartkę. Broda opuścił boisko, a do bramki wszedł Fastow i skapitulował po fenomenalnym uderzeniu z wolnego; Imiela trafił w okienko.
* Kapitalne zagranie Brody piętką w meczu z Cracovią II.  Szkoda, że piłka wpadła …do własnej bramki.
* Strzał Lecha z wolnego (ok. 30 metrów) w meczu z Czarnymi. Bramkarz gości fatalnie się zachował. Przepuścił piłkę między rękami, która wylądowała pod poprzeczką.
* Kapitalna akcja KSZO zapoczątkowana długim podaniem z własnej połowy. Z bocznego sektora Brągiel zagrał  przed szesnastkę do  Żurka, który dostrzegł w polu karnym nieobstawionego Nawrota i były zawodnik Podhala trafił pod poprzeczkę po krótkim rogu. Akcja – palce lizać! 
 
 Rzuty karne, wolne, rożne, auty
 
Kto potrafi je odpowiednio wykorzystać, ten staje się automatycznie posiadaczem śmiercionośnej broni, która pomaga rozłożyć na łopatki najgroźniejszego rywala.
 
Gole zdobyte/stracone ze stałych fragmentów gry i głową oraz samobójcze
 
G RB R WB W A K NK S
9/7 1/0 5/4 3/1 2/3 1/0 6/1 1/4 2/1
 
G – gole zdobyte głową: RB – bezpośrednio z rzutu rożnego; R – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego; WB – z wolnego bezpośrednio; W – po dośrodkowaniu z wolnego; A – po wyrzucie z autu; K- karne; NK – niewykorzystane karne; S – gole samobójcze.
 
Jak padały gole zdobyte i stracone z karnych?
 
Data Mecz Strzelec Minuta Na stan Wynik
18.8.21 Korona – Podhale Mateusz Jędryas 40 1:1 2:2
18.8.21 Korona – Podhale Paweł Piątek 65 2:2 2:2
4.9.21 Podhale – Wisła Olaf Nowak 52 3:1 5:2
10.10.21 Orlęta – Podhale Patryk Serafin 45+1 1:1 1:0
16.10.21 Podhale – Siarka Patryk Serafin 58 1:0 1:0
24.10.21 Sokół – Podhale Jarosław Lis 10 1:0 1:0
30.10.21 Podhale – Tomasovia Olaf Nowak 7 1:1 4:1
26.3.22 Avia - Podhale Patryk Serafin 88 1:2 1:2
10.4.22 Wisła – Podhale Patryk Serafin 45+1 0:1 0:1
12.6.22 Podhale – Czarni Tomasz Mucha 61 2:2 2:2
 
Niewykorzystane karne przez Podhale
 
Data Mecz strzelec Minuta Przy stanie Wynik
21.11.21 Podhale - Wólczanka Patryk Serafin 21 0:0 3:0
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarze

Tabela - Klasa A

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Lubań Tylmanowa 25 62
2. Bór Dębno 25 56
3. Czarni Czarny Dunajec 25 46
4. Przełęcz Łopuszna 25 39
5. Granit Czarna Góra 25 38
6. Lubań Maniowy - Zapora Kluszkowce II 25 38
7. Lokomotiv Chabówka 25 38
8. Skalni Zaskale 25 37
9. Orawa Jabłonka 25 32
10. Wierchy Lasek 25 29
11. GKS Łapsze Niżne 25 25
12. Dunajec Ostrowsko 25 25
13. Unia Naprawa 25 21
14. Biali Biały Dunajec 25 6
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama