26.06.2022 | Czytano: 431

Kaski narciarskie - jak dobrać rozmiar (art. sponsorowany)

Przy wyborze kasku często mamy w głowach głównie wygląd tej części sprzętu narciarskiego. Zapominamy jednak o dużo ważniejszej kwestii, jaką jest rozmiar kasku. Sprawdźmy, co jest tutaj najistotniejsze.

Komfort użytkowania kasku narciarskiego

Kask narciarski nie musi nam się kojarzyć z mocno niewygodnym hełmem, który zakładamy z konieczności. Ochrona jest bardzo ważna, ale dlaczego nie mielibyśmy łączyć jej z komfortem użytkowania kasku? Te cechy da się połączyć, a od tego już tylko krok do niezakłóconej frajdy z jazdy na nartach.

Dobrej jakości kask zbudowany jest z materiału, który ma zdolność dostosowania do kształtu głowy – w końcu każdy z nas ma inną budowę kości czaszki. Wiele kasków ma także możliwość wyjmowania wkładki, aby możliwe było jej wypranie i higieniczne korzystanie z kasku przez cały sezon. Istotna dla komfortu użytkowania jest także waga kasku narciarskiego. Ważne jest, aby kask nie był zbyt ciężki dla nas osobiście, ponieważ w konsekwencji może to ograniczać ruchomość głową i wpływać nie tylko na wydajność i komfort, ale również bezpieczeństwo jazdy.

Rozmiar kasku narciarskiego

Kolor, wygoda i ogólna estetyka nie są jednak tak istotne jak rozmiar kasku narciarskiego. Aby dobrać go prawidłowo, należy zwyczajnie zmierzyć obwód głowy osoby, która będzie z niego korzystać. Można użyć do tego najprostszego centymetra krawieckiego. Gdzie dokładnie mierzyć głowę? Najlepiej tuż nad linią brwi oraz w najszerszym punkcie głowy. Ten wynik dobrze jest porównać z tabelami, które przedstawia producent, ale też – o ile jest to możliwe – przymierzyć kask.

Dla wielu z nas korzystne będzie także sięgnięcie po kask z regulacją umieszczoną w tylnej jego części. To szczególnie ważne w przypadku osób, które zwykle mają problem w odpowiednim dobraniu kasku. Kaski narciarskie nierozerwalnie łączą się także z goglami. Również one powinny zostać dopasowane do kasku. W tym miejscu warto pomyśleć także o kaskach z szybką, które łączą w sobie dwa produkty, a pozostają łatwe w użyciu i transporcie. Tradycyjne kaski narciarskie i wersje z szybką znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/725-kaski-narciarskie-atomic.

Nowoczesność na każdym kroku

Producenci kasków narciarskich prześcigają się w rozwiązaniach mających zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy na nartach. Od technologii nie ma ucieczki, a w tym wypadku wpływa ona realnie na komfort i bezpieczeństwo użytkowania kasku. Konstrukcja każdego kasku może różnić się w dużym stopniu, dlatego decyzja o zakupie kasku nie powinna być pochopna.
Ważne cechy kasków narciarskich to:
  • lekkość;
  • wentylacja;
  • kompatybilność z innymi elementami wyposażenia sportowego;
  • dobre dopasowanie do kształtu głowy.
Poza tym ważne są drobne elementy, które połączone w dużą całość, robią różnicę. Choćby prosty pasek o regulowanej długości, w który wyposażonych jest wiele kasków – to idealny przykład prostoty, która przydaje się w praktyce. Kaski narciarskie każdego typu znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/.

Komentarze

reklama