26.06.2022 | Czytano: 816

SN PTT 1907 Zakopane podsumowało pełen sukcesów sezon zimowy 2021/22 (+zdjęcia)

Zawodnicy i trenerzy wszystkich wyczynowych sekcji klubu sportowego SN PTT 1907 Zakopane spotkali się na tradycyjnym zakończeniu i podsumowaniu sezonu zimowego oraz wręczeniu wyróżnień dla wszystkich reprezentantów Klubu.


 Minionej zimy snowboardziści, narciarze alpejscy i łyżwiarze szybcy z SN PTT stanęli na starcie 51 imprez sportowych. W swoich startach 258 razy zameldowali się w pierwszej 10., a aż 78 razy uplasowali się na podium lokalnych i ogólnopolskich zawodów.

Na czele wszystkich statystyk znaleźli się snowboardziści SN PTT, którzy na podium pojawili się aż 45 razy. Zdecydowanym rekordzistą jest jedenastoletni Hubert Nowobilski, który z medalem wracał z niemal każdego swojego startu, zdobywając w sumie 15 krążków w slalomie równoległym, slalomie gigancie, Big Air i Slope Style na imprezach ogólnopolskich. Świetne wyniki osiągali także: Borys Rabiański, Karolina Kramarz, Szymon Szostak, Karina Koszarek, Zofia Pańszczyk, Marcelina Czernik, Ada Strzęboszewska i Emilia Pawlikowska, którzy regularnie pojawiali się w najlepszej trójce swoich kategorii wiekowych w Polsce.

Za medalowy dorobek łyżwiarzy szybkich, którzy 22 razy uplasowali się na podium, odpowiada przede wszystkim dwójka juniorów – Liwia Kubin i Maksymilian Rzepka. Liwia zdobyła w tym sezonie trzy medale Mistrzostw Polski Seniorów i sześć medali Mistrzostw Polski Juniorów, będąc przy tym szóstą zawodniczką rozegranych w Innsbrucku Mistrzostw Świata Juniorów w biegu masowym. Maks został natomiast trzykrotnym medalistą juniorskich Mistrzostw Polski i trzecim zawodnikiem Pucharu Świata Neo-Seniorów w biegu drużynowym. Po jednym krążku najważniejszej imprezy juniorskiej w Polsce dołożyły także Marcelina Gąsienica-Roj i Aleksandra Śmieszek, które zdobyły brązowe medale w biegu drużynowym.

Narciarze alpejscy SN PTT  lokaty na podium zdobyli natomiast 11 razy. Na czele sekcji stoi rodzeństwo Zwijaczów - Ewa i Marek z sukcesami rywalizują w kategorii juniora. W skład grupy wchodzi także wielu bardzo młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Mimo młodego wieku, uzyskiwali świetne wyniki w rozgrywanym w sezonie 2021/2022 Pucharze Zakopanego oraz XXXIV Lidze Dzieci i Młodzieży MOZN City Cup w narciarstwie zjazdowym.

2022 r. jest dla SN PTT rokiem wyjątkowym – najstarszy w Polsce klub narciarski obchodzi w tym roku Jubileusz 115-lecia, od 1907 r. kształcąc i wychowując kolejne pokolenia świetnych sportowców, z których kilkudziesięciu reprezentowało Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. 27 maja SN PTT świętowało swój Jubileusz na Gali, w trakcie której uhonorowano zasłużonych działaczy, zawodników i trenerów oraz młode nadzieje olimpijskie, których - jak widać, w Klubie nie brakuje.

W zakończonym już sezonie Klub był także organizatorem trzech sportowych imprez: BGK Pucharu SN PTT w narciarstwie alpejskim, BGK Memoriału Józefa Oppenheima w narciarstwie skitourowym, biegowym, biegach i nordic walking oraz BGK Memoriału Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które na starcie zgromadziły łącznie ponad 360 zawodników. To wszystko było możliwe dzięki wsparciu Sponsorów Klubu: Banku Gospodarstwa Krajowego (Sponsora Głównego) oraz Budimex (Sponsora).

Zawodnicy i trenerzy SN PTT nie spoczywają na laurach - za kilka dni wyruszą na letnie zgrupowania przygotowujące ich do kolejnej zimy, aby wyniki w nadchodzącym sezonie były jeszcze lepsze, niż w minionym!
 

Komentarze

reklama