22.06.2022 | Czytano: 2221

PP: Trzy trafienia z rzutów karnych (+zdjęcia)

Dokończone spotkanie pomiędzy Borem, a Jarmutą wyłoniło ostatniego ćwierćfinalistę Pucharu Polski na szczeblu PPPN.

Bór Dębno – Jarmuta Szczawnica 1:2 (1:1)
0:1 Sidorczuk 24 z karnego
1:1 K. Potoczak 37 z karnego
1:2 Wiercioch 76 z karnego
Bór: Młynarczyk – K. Potoczak, Brynczka, Ćwiertnia (70 Kudasik), M. Kozioł, M. Potoczak, Grzywnowicz, Wróbel (80 Zoń), Janeczek, Sz. Kozioł, Myśliwiec (46 Regiec)
Jarmuta: Pietrzak – Barnaś, H. Michałczak, Kwit, Dyląg, Hryc, Sidorczuk, Chowaniec, Żółtek, Balogun, Wiercioch

Obie drużyny na murawę wbiegły juz dwa tygodnie temu, kiedy w związku z koszmarnymi warunkami pogodowymi mecz został przerwany w 7 minucie. Dziś gospodarze dzielnie przeciwstawiali się faworytowi ze Szczawnicy, przez co do przerwy mielismy remis. W drugiej połowie goście przeważali, na bramkę największy apetyt miał Wiercioch, który zmarnował dwie okazje przy uderzeniach z główki. Snajper Jarmuty wpisał się jednak na listę strzelców w 76 minucie, wykorzystując rzut karny.

Momenty były:
24 – GOL 0:1! Zagranie ręką obrońcy gospodarzy we własnej szesnastce. Rzut karny wykorzystuje Sidorczuk.
32 – Młynarczyk przy próbie wybicia nabija atakującego Wierciocha. Na szczęście dla golkipera odbita futbolówka mija światło bramki.
34 – Brynczka w sytuacji sam huknął wprost w Pietrzaka.
37 – GOL 1:1! Główka gracza Boru zatrzymana ręką przez rywala w polu karnym. K. Potoczak przełamuje dłonie Pietrzaka i doprowadza do wyrównania.
60 – Dośrodkowanie ze skrzydła w centrum pola karnego. Wiercioch z główki uderza w prawy słupek!
72 – H. Michałczak wrzuca z lewej strony. Piłka po uderzeniu Wierciocha z głowy przewinęła się po górnej siatce.
76 – GOL 1:2! Faulowany w polu karnym gospodarzy był Balogun. Wiercioch po rękach bramkarza ale ostatecznie trafia w prawy róg.
88 – Świetna szansa Boru! Brynczka z prostego podbicia przestrzela minimalnie obok lewego pręta bramki.