19.06.2022 | Czytano: 4222

Klasa A: Biali zostają w A klasie (+zdjęcia)

25 kolejka klasy A rozpoczęła się w sobotę spotkaniem w Chabówce, gdzie Lokomotiv zmierzył się z Orawą. W kolejnych dwóch spotkaniach walczyli liderzy tabeli i na kolejkę przed końcem rozgrywek mamy mistrza!

Orkan Raba Wyżna zainkasował 3 punkty pokonując Skalnych Zaskale i umocnił się na szczycie tabeli. Jordan Jordanów remisując z Lubaniem Tylmanowa ma trzy punkty straty do lidera, ale na drugiej pozycji jest bezpieczny.

Lokomotiv Chabówka - Orawa Jabłonka 4:4 (3:3)
1:0 Macioł 6 
1:1 Kot 10
1:2 Kot 13
2:2 Pyka Krystian 16 
2:3 Bełciak 22
3:3 Łukaszka 43 
3:4 Kasprzak 57
4:4 Łukaszka 62
Lokomotiv: Handzel - Rapacz D., Miśkowiec, Florczyk, Smętek, Czyszczoń P., Łukaszka, Rapacz Krzysztof., Sularz, Pyka Krystian, Macioł (rezerwowi: Rapacz Kamil, Panek, Pyka Karol)
Orawa: Potaczek - Moźdżeń, Sipiora, Gjądła, Bełciak M., Bełciak D., Styruła, Janowiak, Kasprzak, Kot, Dworszczak R. (rezerwowi: Krzysiak, Dworszczak M., Smutek)


Skalni Zaskale - Orkan Raba Wyżna 1:2 (1:2)
0:1 Bożęcki 2
0:2 Filipek 14
1:2 Łukaszczyk 43
Skalni: Cisoń - Józefczak, Starma, Sternal, Chorążak K., Gacek, Chorążak J., Król, Bryja, Łukaszczyk, Stug (rezerwowi: Sowa, Truty, Luberda, Gacek) 
Orkan: Szklarz - Świder, Kojs, Leśniak, Gromczak, Firek, Saleh, Trybuła, Bożęcki, Filipek, Pałasz (rezerwowi: Szklarz T., Polak, Możdżeń)


Lubań Tylmanowa - Jordan Jordanów 1:1 (1:0)
1:0 Zep 14
1:1 Brzana 30
Lubań: Gołdyn H., Kozielec K., Lizoń, Matyszok, Kołodziej, Noworolnik, Kurnyta, Adamczyk, Gołdyn S., Kwit, Zep (rezerwowi: Bodziarczyk, Kozielec A., Zacher)
Jordan: Teper - Wójtowicz, Ryś, Radoń M., Kulak, Tyrpa G., Dziadkowiec, Wójciak, Wróbel, Gancarczyk, Brzana (rezerwowi: Sum, Kołodziejczyk, Sarna, Tyrpa F., Jochymek, Rączka, Radoń K.)


Lubań Maniowy II Zapora Kluszkowce 2:2 (0:1) 
0:1 Święchowicz M. 32
1:1 Hagowski 47
1:2 Żur 80
2:2 Franczak 90+4
Zapora: Berlizov - Koczór, Kopytko, Ostachowski, Bednarczyk, Sikora M., Jandura, Franczak, Hagowski, Jazgar, Lesnicki (rezerwowi: Nazarenko, Sikora A., Dziatkowicz, Plewa, Słowik)
Unia: Wojdyła - Janiak, Święchowicz T., Nowak, Święchowicz M., Białoński, Bal, Proszek, Żegleń, Mastela, Flaga (rezerwowi: Gacek, Zając, Masłowski, Żur)


Biali Biały Dunajec - KS Zakopane  2:1 (1:0)
1:0 Bryjak z karnego 9
1:1 Matkowski 90+2
2:1 Łojas 90+4
Biali: Skupień W. - Jamrozowicz, Karpiel, Franosz, Łukaszczyk A., Łukaszczyk P., Bachleda-Baca, Niemiec, Bryjak, Antoł, Skupień D. (rezerwowi: Łojas, Łapka, Kliś)
Zakopane: Zawratka - Stalmach Sz., Gubała, Cudzich, Wszołek, Lipowy, Klement, Stalmach K., Bogdanowicz, Szczygieł, Ogiela (rezerwowi; Kluś, Miśkowiec, Palmrich, Nowak, Matkowski, Król)


Bór Dębno - Dunajec Ostrowsko 3:1 (1:0) 
1:0 Dutkiewicz 16
2:0 Myśliwiec 56
3:0 Dutkiewicz 84
3:1 Jaworski 90
Bór: Pyrek - Kozioł M., Potoczak K., Grzywnowicz T., Potoczak M., Dutkiewicz, Brynczka, Wróbel, Kozioł Sz., Janeczek, Myśliwiec (rezerwowi: Zoń, Regiec, Grzywnowicz M, Ćwiertnia)
Dunajec: Kobal - Krupa, Szubert, Szczepaniak, Budz, Kamiński Ksawery, Kamiński Kamil, Jaworski, Koziłe, Gucwa, Moczarny (rezerwowi: Leśnicki)

Momenty były: 
9' faul Mateusza Kozła na Kamińskim, rzut wolny z 20 metrów wykonuje Krupa broni Pyrek.
16' GOL! Dutkiewicz kiwa obrońców Dunacja, następnie oddaje strzał piłka odbija się jeszcze od Krupy i wpada do bramki.
18' Kozioł M. wrzuca piłkę na 16 metr, strzał oddaje Myśliwiec broni golkiper gości.
41' Dutkiewicz oddaje strzal  z dystansu, piłka przelatuje obok słupka.
48' Budz fauluje Dutkiewicza na 17 metrze, ten wykonuje rzut wolny ale Kobal bez problemu.
54' ładna akcja lewą stroną Dutkiewicza z Janeczkiem, ten kończy strzałem w boczną siatkę.
56' GOL!! Błąd obrońcy Dunajca Krupy, Myśliwiec odbiera mu piłkę i lokuje ją w siatce bramkarz bez szans.
58' Janeczek na 16 metr do Mateusza Kozła, piękna parada golkipera gości ratuje ich przed utratą bramki.
60' ładna akcja środkiem pola M.Potoczak do Brynczki ten do Wróbla który oddaje strzał, jednak nie celnie.
64' kontra Boru, Dutkiewicz do Brynczki, lecz znowu piękna obrona bramkarza Dunajca.
69' błąd Kamińskiego, akcje mógł wykończyć Marcin Grzywnowicz lecz z 5 metra posyła piłkę ponad bramkę.
84' GOL!!! piękny przechwyt Krzysztofa Potoczaka  zagrywa piłka do Szczepana Kozła, który na 10 metr do Dutkiewicza ten nie daje szans bramkarzowi.
86' pierwsza groźna akcja Dunajca - Szubert próbuje lobowac bramkarza ale nie celnie.
88' mocnym strzalem popisuje się Jakub Kozieł piłka przelatuje blisko bramki.
89' Myśliwiec leci przez pół boiska, zagrywa do Regieca, który marnuje stuprocentową sytuację.
90' GOL! akcja środkiem pola Szubert podaje do Jaworskiego, Pyrek bez szans.



wo/

Komentarze









Tabela - IV liga

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wiślanie Jaśkowice 17 46
2. Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 17 37
3. Poprad Muszyna 17 31
4. LKS Jawiszowice 17 27
5. Wierchy Rabka Zdrój 17 28
6. Wolania Wola Rzędzińska 17 27
7. Unia Oświęcim 17 26
8. Barciczanka Barcice 17 25
9. Beskid Andrychów 17 24
10. Dalin Myślenice 17 24
11. Glinik Gorlice 17 24
12. Słomniczanka Słomniki 17 24
13. Lubań Maniowy 17 23
14. Orzeł Ryczów 17 21
15. Limanovia Limanowa 17 19
16. Radziszowianka Radziszów 17 15
17. Okocimski KS Brzesko 17 7
18. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 17 7
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

  • 01.04
    16:00
    Unia Naprawa - Granit Czarna Góra Klasa A
  • 16:00
    Wiatr Ludźmierz - Zawrat Bukowina Tatrzańska Klasa Okręgowa
    01.04
zobacz więcej
reklama