08.06.2022 | Czytano: 3555

PP: Grad goli i nie tylko (+ zdjęcia)

Nawałnica szalejąca nad Podhalem nie pozwoliła dokończyć dwóch zaplanowanych na dziś spotkań. W pozostałych dwóch byliśmy świadkami nie lada niespodzianki.

Huragan Waksmund (V) – NKP Podhale Nowy Targ (III) (0:6) – mecz przerwany w 45 minucie
0:1 Lepiarz 10
0:2 Lepiarz 15
0:3 Lepiarz 16
0:4 Lech 17
0:5 Szymorek 28
0:6 Płatek 43
Huragan: Byrnas – Jurzec, Mucha, Mlak, Luberda, B. Mroszczak, Zagata, Pragnący, Nogueira, Krugiołka, Kolasa
Podhale: Maciej Styrczula – Broda, Pierzchała, Bodziuch, Szymorek, Lech, Mikołaj Styrczyla, Burnat, Sczepański, Lepiarz, Płatek

Podhale zdominowało rywala w pierwszych 45 minutach. Niestety kanonadę przyjezdnych przerwała nawałnica, która zawitała nad Waksmundem.

10 – GOL 0:1! Zagranie z prawego sektora w pole karne. Uderzenie Lepiarza głową z okolicy 10 metra wpada za kołnierz Byrnasa.
15 – GOL 0:2! Mocne dośrodkowanie blisko lewego narożnika boiska. Bierna postawa obrony Huraganu kończy się silnym strzałem głową Lepiarza w lewy róg.
16 – GOL 0:3! Byrnas wdał się w drybling z Lepiarzem. Zabawa z zawodnikiem tej klasy nie mogła skończyć się dobrze. Snajper Podhala zgarnia futbolówkę i spokojnie trafia do pustej bramki.
17 – GOL 0:4! Futbolówka wystawiona blisko szesnastki gospodarzy. Mierzony strzał Lecha w długi róg mija wyciągniętego Byrnasa.
24 – Dobre górne podanie Krugiołki do wychodzącego na pozycję Kolasy. Golkiper Podhala wychodzi na przedpole i wyjaśnia zagrożenie.
25 – Byrnas kapitalnie ściąga z prawego rogu uderzenie skierowane z 8 metra. Korner dla Podhala.
28 – GOL 0:5! Kontra przyjezdnych. Mocny przerzut z prawej flanki w pole karne. Uderzenie Szymorka z pierwszej piłki lewą nogą trafia prosto w górny róg.
40 – Jurzec dokręca z rzutu rożnego. Piłka zmierzała idealnie w dalszy górny róg, ale golkiper zdołał przenieść ją nad poprzeczką.
43 – GOL 0:6! Ponownie Podhale w szybkim ataku. Po przedostaniu się w pole karne rywala, Mucha przy próbie wyjaśnienia zagrożenia nastrzela futbolówką atakującego Płatka.

Sokolica Krościenko (B) – Wierchy Lasek (B) 1:5 (1:2)
0:1 Duda 13
0:2 G. Plewa 25
1:2 B. Majerczak 43
1:3 Nykaza 63
1:4 G. Plewa 65
1:5 Witkowski 87
Sokolica: K. Węglarz – Hryc (25 P. Majerczak), Hamerski, Wybraniec, Pichniarczyk (80 Chrobak), B. Węglarz (27 B. Majerczak), A. Batkiewicz, M. Batkiewicz (72 Szczepaniak), Urban, Pierwoła, Piszczek
Wierchy: Nykaza – Trzoniec, Plewa, Gacek (12 M. Plewa), Pudzisz, Jaróg, Biernat, Duda (80 Krupa), Truty (46 Witkowski), Gał, Włodarczyk (80 Bocheński)

To był dzień gości z Lasku. Wierchy znacznie lepiej rozpoczęły i skończyły to spotkanie w równie imponującym stylu. Warty odnotowania był gol golkipera przyjezdnych – Nykaza zdobył bramkę uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego.

13 – GOL 0:1! G. Plewa zagrywa prostopadle szukając podaniem K. Dudę. Idealne zrozumienie graczy Wierchów otwiera okazję sam na sam zakończoną golem.
25 – GOL 0:2! Długa piłka nad obroną posłana przez Biernata. G. Plewa wychodzi na czystą pozycję i podwyższa wynik.
43 – GOL 1:2! B. Majerczak daje gola kontaktowego Sokolicy. Do przerwy mamy 1:2.
63 – GOL 1:3! Golkiper Wierchów podchodzi do wykonania rzutu wolnego. Dobry strzał Nykazy pokonuje zaskoczonego K. Węglarza.
65 – GOL 1:4! Kapitalne uderzenie Biernata z podania Witkowskiego daje czwarte trafienie przyjezdnym.
87 – GOL 1:5! Wierchy pieczętują awans w ładnym stylu. Kombinacyjną akcję celnym strzałem wieńczy G. Plewa.

Krzysztof Kościelniak

Bór Dębno (A) - KS Jarmuta (IV) (0:0) - mecz przerwany w 6 minucie
Bór: Pyrek - Kozioł M., Potoczak K., Grzywnowicz Mateusz, Potoczak M., Dutkiewicz, Iglar, Brynczka, Wróbel, Kozioł Sz., Grzywnowicz Marcin (rezerwowi: Grzywnowicz T., Myśliwiec, Kudasik, Zoń, Regiec, Ćwiertnia)
Jarmuta: Pietrzak - Hryc, Michałczak D., Michałczak H, Dyląg, Noworolnik, Faltyn, Sidorczuk, Kuziel, Chowaniec, Żółtek,
Krzysztof

Lubań II Zapora Kluszkowce (A) - Watra Białka Tatrzańska (IV) 3:0 (0:0)
1:0 Hagowski 54
2:0 Ostachowski 90+2
3:0 Franczak 90+4
Zapora: Berlizov - Bednarczyk, Chmielowski (46 Gorlicki), Dziatkowicz (65 Klag), Franczak, Hagowski, Jazgarz, Koczór, Kopytko, Leśnicki (87 Plewa), Ostachowski
Watra: Kudła - Chmielenko , Zaika, Młynarski (67 Mroszczak), Lukaszczyk (60 Masłowski), Zuiev, Drozd (55 Dudek), Drobńak, Bałos (63 Kostrzewa), Kurnyta (55 Kuc), Wajsak
12’ - zagranie Franczaka do Hagowskiego ten strzela wprost w brakarza
14’ rzut z połowy boiska strzela Hagowski, brakarz palcami nad poprzeczkę
18’ Dziatkowicz pociągnął akcje, dogrywa do Hagowskiego ten strzela z 20 metrów ale brakarz broni
25’ przerwa z powodu burzy i ulewy
30’ Zuiev strzela z 11 metrów ale Berlizov wybronił
40’ z dystansu strzela Wajsak mocno ale nad poprzeczkę
43’ Zuiev z lini końcowej wykłada piłkę Młynarskiemu ale ten pudłuje
45’ koniec pierwszej połowy 0:0, czwartoligowiec kończy z jednym celnym strzałem na bramkę
46’ zmiana u gospodarzy Chmielowski schodzi Gorlicki wchodzi
52’ strzelę Wajsak z 20 metra broni Berlizov
54’ rzut wolny dla gospodarzy. Hagowski z 23 metrów po długim roku, bramkarz bez szans, jest 1:0
55’ zmiany u gości schodzi Kurnyta wchodzi Kuc, schodzi Drozd wchodzi Dudek
57’ Hagowski dostaje piłkę na skrzydło, kiwa obrońce i sam na sam lobuje bramkarza, ale piłka nad poprzeczką
60’ zmiana u gości schodzi Łukaszczyk wchodzi Masłowski
61’ Młynarski trafia w słupek
62’ Rzut wolny dla Watry ale słabo wykonany, przechwytuje Franczak, szybka kontra i w ostatniej chwili stoper wybija na rzut rożny
63’ zmiana u gości schodzi Bałos wchodzi Kostrzewa
65’ zmiana u gospodarzy wchodzi Klag schodzi Dziatkowicz
67’ zmiana u gości wchodzi Mroszczak schodzi Młynarski
72’ piękna akcja Watry - od lewego skrzydła wrzut tuż przed bramkę do Dudka, ten sam na sam z brakarzem ale pięknie interweniuje Berlizov
76’ kontratak Zapory - Franczak sam na sam - faulowany przez Zaika który dostaje czerwoną kartkę
83’ z prawego skrzydła piłka do Mroszczaka ten mocno ale niecelnie obok słupka
87’ zmiana u gospodarzy Leśnicki schodzi Plewa wchodzi
90+2’ szybka akcja trójki Hagowski, Franczak i Ostachowski który lokuje piłkę w bramce na 2:0
90+4’ szybka strata gości i ta sama trójka w akcji z tym, że bramkę na 3:0 strzela Franczak

Nasza drużyna oparta jest w większości o juniorów z roczników 2003 - 2004 - mówi Zbigniew Koczór z Zapory Kluszkowce. Chłopaki rozwijają się i walczą o miejsce w pierwszej drużynie Lubania. Dzisiaj stawili czoła czwartoligowej drużynie.