08.06.2022 | Czytano: 1387

VI Memoriał im. Edwarda Szklarczyka (+zdjęcia)

Po raz kolejny działacze z Suchej Beskidzkiej przeprowadzili zawody poświęcone pamięci Edwarda Szklarczyka uczestnika Igrzysk Olimpijskich w roku 1964 w Tokio, reprezentanta Polski w biegach na 3000 m z przeszkodami i na 1500 m, dziesięciokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, w tym cztery razy Mistrza. 
Ta cykliczna impreza odbywa się na pięknie położonym, niedawno zmodernizowanym stadionie. Działacze zadbali o atesty na wszystkie urządzenia  lekkoatletyczne, dzięki temu mimo tylko czterech torów okólnej bieżni, można na nim przeprowadzić zawody każdej klasy. Wysoka frekwencja zawodników i udział publiczności jest efektem, między innymi, nagród i medali w każdej konkurencji, a także obecności przedstawicieli samorządu na każdej imprezie co dodaje temu wydarzeniu splendoru. Jest to świetne miejsce do rodzinnego spędzania wolnego czasu. Pięknie utrzymana naturalna trawa jest niewątpliwym magnesem dla osób dbających o ekologię. Ten stadion wyróżnia się pozytywnie wśród podobnych obiektów w ościennych powiatach, w których przeważył głos miłośników sztucznego tworzywa na boisku.
 
W tegorocznych zawodach uczestniczyło ponad 160 zawodników reprezentujących 24 kluby z czterech województw. Sezon roku 2022 zainaugurowali zawodnicy UKS „Gimpel” Nowy Targ działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Zwycięstwo odniósł Szymon Lipkowski w biegu na 200 m – 24.86 9 (81). Drugie miejsca zajęli, Kaja Ciaś w skoku w dal – 4.58 (64), Maksymilian Gołyźniak w rzucie oszczepem 800 g – 40.37 (92), Karol Zahora w biegu na 400 m – 55.61 (78), trzecie Igor Zahora na 400 m – 56.91 (71). Po raz pierwszy w życiu startowali w profesjonalnych zawodach, Adrianna Maciaś  w skoku w dal (41) i Kamil Wójciak na 1500 m (58), zajęli siódme miejsca. Zawody odbyły się w formule open, co oznacza kolejność zajętych miejsc niezależnie od kategorii wiekowej uczestników. Reprezentanci Gimpla zdobyli pierwsze punkty w Drużynowych Mistrzostwach Polski U20 (w nawiasach).
 
Koszty przejazdu i opłaty startowe pokryto ze środków Gminy Miasto Nowy Targ przyznanych UKS „Gimpel” Nowy Targ w ramach sponsoringu. Z tych środków Klub dokonał również opłat licencyjnych i składek członkowskich w MZLA.
 
Piotr Jabłoński
 

Komentarzereklama