07.06.2022 | Czytano: 2943

PP: Emocje w rzutach karnych (+ zdjęcia)

W Ostrowsku zawodnicy miejscowego Dunajca podejmowali Orkana Raba Wyżna. Kwestię awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu PPPN rozstrzygnął konkurs jedenastek.

Dunajec Ostrowsko (A) – Orkan Raba Wyżna 2:2 (A) (1:1) k. 8:9
1:0 Jaworski 20
1:1 Firek 35
1:2 Worwa 65
2:2 Gucwa 78
Dunajec: Kobal – Budz, Wszołek, Wodziak, Kołodziejczyk (46 Kuchta), Ksawery Kamiński, Jaworski, Szczepaniak, Korczak, Kozieł (72 Gucwa), Krupa
Orkan: M. Szklarz – Świder (63 Możdżeń), P. Kasiniak (60 Polak), Leśniak, Gromczak, Trybuła, Firek (75 T. Szklarz), Ł. Kasiniak (46 Kojs), Worwa, Pałasz (63 Borzęcki), Saleh

Orkan przeważał od pierwszych minut i starał się złamać defensywę gospodarzy oskrzydlającymi akcjami. Ofensywne starania gości nie przynosiły skutku, za to jedna długa piłka do Jaworskiego dała gola Dunajcowi. Przyjezdni cierpliwie kontynuowali swój plan i w efekcie zdobyli wyrównanie przed przerwą, a w 65 minucie wyszli na prowadzenie. W końcowej fazie meczu to Dunajec przejął inicjatywę i zdołał doprowadzić do konkursu jedenastek. W nich nie było widać końca, dopiero w 9 serii pomyłka Wszołka wprawiła Orkana w szał radości.

10 – Mała gra Salaha z Pałaszem po przechwycie tego pierwszego na 30 metrze. Po zejściu do środka pola karnego, mierzone uderzenie Pałasza po dalszym słupku mija cel o centymetry.
17 – Saleh z dystansu wysoko ponad bramką.
20 – GOL 1:0! Długie podanie od obrony do Jaworskiego. Wychodzący z bramki M. Szklarz minął się z futbolówką, w efekcie czego napastnik Dunajca spokojnie trafia na „pustaka”.
34 – Firek soczyście z dystansu. Dobra próba, ale Kobal bez problemów wyłapuje piłkę.
35 – GOL 1:1! Worwa z lewego skrzydła dogrywa wzdłuż piątki. Firek wyprzedza linię defensywy i na wślizgu doprowadza do remisu.
38 – Korczak posłał petardę z prawego sektora. Było to na tyle silne uderzenie, że M. Szklarz musiał piąstkować przed siebie.
40 – Próba Trybuły z narożnika szesnastki. Strzał z prostego podbicia świsnął tuż nad poprzeczką!
45 – Worwa  uciekai sam na sam lewą flanką. Kobal wyszedł na dziesiąty metr i zastopował rozpędzonego skrzydłowego.
60 – Na dalszym słupku, krzyżowe podanie zamykał Kozieł. Jego uderzenie przetoczyło się blisko linii bramkowej i wyszło poza plac gry przy przeciwległym pręcie.
65 – GOL 1:2! Worwa płasko z dystansu po krótkim rogu. Wydawało się, że wyciągnięty Kobal ma piłkę na rękach, tymczasem ta podbiła się i przeszła między dłońmi bramkarza.
73 – Kuchta odstawił szybkością dwóch ścigających go defensorów. Mocny strzał po rykoszecie szczęśliwie dla Orkana wylądował na górnej siatce.
75 – Ponownie sprawiający duże problemy rywalom Kuchta. Uderzenie z ostrego kąta z trudem paruje M. Szklarz.
78 – GOL 2:2! Jaworski niemal z linii końcowej dogrywa kontrujące podanie na ósmy metr. Gucwa mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobywa gola, sześć minut po wejściu na murawę.
85 – M. Szklarz w ostatniej chwili ubiega wychodzącego na czystą pozycję Krupę.
85 – Po zebraniu piłki na 25 metrze, Kuchta huknął ponad celem.
87 – Płaskie uderzenie Korczaka z dystansu na raty broni golkiper Orkana.
88 – Rzut wolny wykonywany przez Kojsa z problemami piąstkuje Kobal.

Rzuty karne:
0:1 Pierwszy do piłki podchodzi T. Szklarz. Rezerwowy bramkarz występujący dziś w polu uderza bardzo pewnie.
1:1 Strzał Szczepaniaka broni M. Szklarz ale arbiter nakazuje powtórzyć jedenastkę. Druga szansa wykorzystana przez gracza Dunajca.
1:2 Saleh myli Kobala i trafia pewnie przy prawym słupku.
2:2 Jaworski bardzo widowiskowo z miejsca uderza w lewy górny róg.
2:3 Borzęcki płasko i blisko środka bramki ale skutecznie.
3:3 Kamiński okazał się pewnym wykonawcą jedenastki.
3:4 Kojs za mocno by Kobal dał radę ściągnąć futbolówkę ze światła bramki.
4:4 Gucwa technicznym uderzeniem pokonuje M. Szklarza.
4:5 Popis rezerwowych Orkana w rzutach karnych. Polak myli golkipera.
5:5 Korczak widowiskowo trafia w lewy górny róg.
5:6 Trybuła zaskoczył Kobala płaskim uderzeniem blisko prawego słupka.
6:6 Kobal bierze odpowiedzialność na siebie i radzi sobie świetnie myląc swojego vis a vis.
6:7 Bardzo pewnie wykonany rzut karny przez Leśniaka.
7:7 Krupa technicznie w prawy róg.
7:8 Bezbłędnie wykonane „wapno” przez Worwę.
8:8 Budz huknął jak z armaty. Uderzenie bliskie ideału blisko okienka.
8:9 Możdżeń tuż przy lewym pręcie bramki.
8:9 – Wszołek trafia w poprzeczkę, awans Orkana!