02.06.2022 | Czytano: 927

Jubileusz 115-lecia KS SN PTT 1907 Zakopane

Podsumowana została 115-letnia historia Klubu Sportowego Sekcji Narciarskiej Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego 1907 Zakopane, pisana przez wielu wybitnych sportowców, trenerów i działaczy. 
Na Gali Jubileuszowej spotkali się po latach przedstawiciele wielu pokoleń - Olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata, którzy reprezentowali barwy SN PTT w ostatnich dziesięcioleciach oraz Ci, którzy nad tymi sukcesami wspólnie z nimi pracowali i zapewniali im odpowiednie warunki do dalszego rozwoju.

Przy obecności wielu znakomitych gości, zaszczytnymi medalami 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego nagrodzeni zostali Olimpijczycy z SN PTT, wspierająca ich kadra trenerska związaną z Klubem oraz dwie organizacje – Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Wyróżnienia oraz pamiątkowe odznaki otrzymali reprezentanci wszystkich sekcji funkcjonujących w 115-letniej historii Klubu, którzy powiększali medalowy dorobek SN PTT na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz Juniorzy – obecni Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów.

Klub nie mógłby się istnieć i stale się rozwijać bez wsparcia finansowego, stąd szczególne ważna była tego wieczoru obecność na Gali Jubileuszowej sponsorów - Banku Gospodarstwa Krajowego, Sponsora Głównego SN PTT oraz firmy Budimex. W tym szczególnym dniu świętowali z SN PTT także przedstawiciele Władz Miasta i Powiatu oraz wiele związanych ze sportem zimowym organizacji i związków sportowych: Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Narciarski, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego, Tatrzański Związek Narciarski, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem. Wszystko odbyło się w pięknych i bardzo gościnnych wnętrzach Hotelu Nosalowy Park w Zakopanem.

- Jubileusz 115-lecia SN PTT był okazją do spotkania, rozmowy i wymiany doświadczeń kilku pokoleń świetnych sportowców. Był także szansą na wspomnienie naszej długiej i w wielu fragmentach niełatwej historii, z której zawsze wychodziliśmy obronną ręką. To dla nas szczególny rok, w którym dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego i Budimex możemy ze spokojem i pewnością patrzeć w przyszłość i dalej się rozwijać. Zorganizowaliśmy w tym roku trzy imprezy towarzyszące Jubileuszowi – BGK Puchar SN PTT w narciarstwie alpejskim, BGK Memoriał Józefa Oppenheima i BGK Memoriał Stanisława Marusarza, a piątkowa Gala zwieńczyła te obchody i było to zakończenie na miarę naszej 115-letniej historii. Naszym Zawodnikom, Trenerom, Działaczom oraz Partnerom, a także wspierającym działalność Klubu Sponsorom dziękujemy za wkład i zaangażowanie włożone w budowanie świetności SN PTT 1907 Zakopane, licząc, że jeszcze wiele lat owocnej, pełnej sukcesów współpracy dopiero przed nami! – podsumował Ireneusz Kubin, Wiceprezes SN PTT 1907 Zakopane.
 
 

Komentarze

reklama