21.05.2022 | Czytano: 1963

Ośmiokrotni mistrzowie kraju zostali w ekstraklasie! (+zdjęcia)

Ośmiokrotny mistrz Polski musiał grać baraż o utrzymanie w najwyższej lidze. To była ogromna niespodzianka in minus.

Pierwszy krok  na drodze utrzymania zrobili dwa tygodnie temu w Siedlcu.. Ich rywalem był zespół, który czterokrotnie był wicemistrzem kraju i tyleż razy brązowym medalistą. Ostatni raz stał na podium, na najniższym jego stopniu, w 2011 roku.

Drugi zespół pierwszej ligi u siebie wysoko  zawiesił poprzeczkę przedostatniemu zespołowi ekstraklasy.  Przegrywał 0:3 i zdołał się podnieść, złapać kontakt w rywalem. I to trzykrotnie na 2:3,  3:4 i 4:5, ale na więcej już ich nie było stać.

Dzisiaj już po 20 minutach Górale ustawili rywala pod ścianą. Zadali im cztery potężne ciosy. To był nokdaun. Zadawaliśmy sobie pytanie czy zdołają się jeszcze pozbierać po takich ciężkich czterech ciosach. Podnieśli się, bo w drugiej odsłonie już nie dali się tak często trafiać. Tylko dwa razy Górale trafili w „dziesiątkę”, ale i goście zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem.

Trzecia tercja rozpoczęła się od kar. Vogel i Baczewski z jednej strony oraz P. Łukaszewski z drugiej strony odsiadywali dwuminutowe kary. Dopiero po 50 minucie gry byli mistrzowie Polski dorzucili trzy kolejne trafienia.

Górale Nowy Targ – Absolwent Siedlec 9:2 (4:0, 2:1, 3:1)
Bramki: Pazdro 3, Kostecki 2, Garb, Pogrzeba, Tomalak, Garb – Zalisz, Hantsch.
Stan rywalizacji w barażu  do dwóch wygranych: 2:0
Górale: Budra (M. Janusz) - Kostecki, Vogel, Tomalak, Pazdro, Ciapała, Szal, Górowski, Smarduch, Pogrzeba, Baczewski, Ł. Janusz,   Garb.
Absolwent: K. Ksiąg - Hantsch, P. Łukaszewski, Jacek Ksiąg, Jonasz Ksiąg, Gwóźdź, M. Łukaszewski, T. Łukaszewski, Żok, Woźny, Adamczak, Mania, Kaczmarek, Zalisz.