28.02.2010 | Czytano: 1367

Status quo (+zdjecia)

Trzynasta kolejka Podhalańskiej Ligi Unihokeja nie sypnęła niespodziankami. Faworyci zgarnęli punkty i na szczycie tabeli status quo. Wszyscy ostrzyli sobie zęby na pojedynek Freelancera z Elitą Blast. W zespole aż roi się od wielokrotnych mistrzów i reprezentantów kraju.

Z jednej strony Kulesza i Augustyn, który na niedawnym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata wybrany został do zespołu All Stars, a także były gracz Górali Firek. W Elicie Blast z kolei Bocheński i bramkarz Batkiewicz. Uzupełniał ich król strzelców polskiej ekstraklasy Dzioboń. Już ten „gwiazdozbiór” był gwarantem unihokeja przez duże „U”. Rzeczywiście było na co popatrzeć. Składne akcje, dużo sytuacji podbramkowych i interwencji bramkarzy. Prowadzenie objął Freelancer, ale cieszył się nim zaledwie 57 sekund. W czwartej minucie po raz dugi skapitulował bramkarz mistrzowskiej Szarotki, Batkiewicz. Niemniej kolejne gole strzelali już rywale, którzy na przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem. Po przerwie Freelancer złapał kontakt, po golach Firka i Kuleszy. To tylko rozjuszyło przeciwnika, który odpowiedział trzema golami. Ten ostatni zdobyty został przez Batkiewicza, do pustej bramki ( jego vis a vis opuścił swój posterunek) 13 sekund przed końcową syreną.

Lider zmierzył się z „czerwoną latarnią” tabeli i niespodzianki być nie mogło, chociaż w końcówce, przy prowadzeniu 5:0, rozluźnił szyki i Góral Team zdołał zmniejszyć rozmiary porażki. Chupacabras (tajemnicze wampiryczne zwierzę) nie ma w swym składzie gwiazd, ale prezentuje solidny unihokej, oparty na grze zespołowej. Ma długą ławkę, czego może im zazdrościć konkurencja.

W ostatnim meczu Unihoc Team naszpikowany reprezentantami kraju niespodziewanie przegrywał po pierwszej połowie 1:2. Roszady w składzie, pomogły. Po przerwie sprawy w swoje ręce wziął Burkat i „rozstrzelał” przeciwnika. Zdobył cztery gole, w tym jednego wprost z bulika. Koledzy dołożyli kolejne i złamana została bariera dwóch cyfr.

Elita Blast – Freelancer 8:4
Bramki:
Dzioboń 3, Garb 2, Bocheński, Kwak, Batkiewicz – Kulesza 2, Król, Firek.
Elita Blast: Batkiewicz – R. Sulka, Daniel, Dzioboń, Bocheński, Garb, Kwak, K. Sulka.
Freelancer: Denenfeld – Król, Ujwary, Kulesza, Augustyn, Firek, Hamol, Romanowski, Woźniak.

Góral Team – Chupacabras 3:5
Bramki: R. Bierówka 2, P. Waligórski – Trzebunia, J. Handzel, M. Handzel, Staszel, Borowicz.
Góral Team: J. Jędrol (Spanier) – R. Bierówka, P. Waligórski, A. Jędrol, Krawczyk, K. Konieczko, Klimek, P. Konieczko, M. Waligórski, Galas.
Chupacabras: Kwak, Książkiewicz, Trzebunia, J. Handzel, M. Handzel, Staszel, Borowicz, Rozmus, Sobula, Bisaga.

Unihoc Team – AND Grafika 10:4