18.12.2021 | Czytano: 1470

Ćwierćfinał był blisko

W Cortinie d’Ampezzo rozegrano kolejne zawody Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Tym razem w fazie pucharowej mieliśmy Oskara Kwiatkowskiego i Aleksandrę Król.

Po raz pierwszy w tym sezonie w czołowej “16” znalazła się  nowotarżanka Aleksandra Król, która „wykręciła” 15 czas.  W 1/8 finału spotkała się  z Sofią Nadyrsziną. Minimalnie uległa utytułowanej Rosjance, zaledwie o 0,1 sekundy.  Weronika Biela-Nowaczyk zajęła 41. miejsce, a Aleksandra Michalik została zdyskwalifikowana. Triumfowała Ester Ledecka. Jej rywalka w wielkim finale,  Sofia Nadyrszina wypadła z trasy. Trzecia była Ladina Jenny.

W poprzednich edycjach do fazy pucharowej awansował Michał Nowaczyk ( nie ukończył drugiego przejazdu), tym razem zastąpił go Oskar Kwiatkowski. Dla niego to również był pierwszy awans do „16” w tym sezonie. Podobnie jak kolega w poprzednich startach nie przebił się do ćwierćfinału. Reprezentant Polski w kwalifikacjach  uplasował się na 11. pozycji. W pucharowej rozgrywce  o 9 setnych sekundy uległ Włochowi Daniele Bagozzy i  został sklasyfikowany na 13. pozycji. Najlepszy okazał się Dario Caviezel, który był szybszy o sześć setnych sekund od Szwajcara  Sangho Lee. Podium uzupełnił Roland Fischnaller.