23.11.2021 | Czytano: 558

Nowy sezon skoków, nowe prognozy (art. sponsorowany)

Choć za oknami w Polsce prawdziwej i typowej zimy jeszcze nie widać, to jednym ze znaków, że zaraz nadejdzie jest start sezonu zimowego w skokach narciarskich. Kto będzie mocny, na kogo należy zwrócić uwagę? Pierwsze typy już są!

Choć sezon narciarski dopiero startuje, już możemy pokusić się o stwierdzenie, że to będzie wyjątkowy sezon. Po pierwsze w Polsce transmisje ze skoków nie będą już miały miejsca w TVP, a w TVN. To jednak tylko poboczny wątek, bo liczy się tak naprawdę sport. A najważniejszym celem tego sezonu zimowego są Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. I choć skoczkowie rywalizować będą na wielu skoczniach, w wielu imprezach, to jednak olimpijskie medale swoim prestiżem i wartością przebiją wszystko.

Skoki trudne do przewidzenia
Letnie Grand Prix w skokach to tak naprawdę przystawka do głównego dania, jakim jest m.in. Puchar Świata. Inaczej niż w choćby w piłce nożnej, prognozy co do możliwości skoczków nie opierają się tylko w ich letnich występach. Bierze się pod uwagę ostatni sezon, sytuację zdrowotną oraz pracę z trenerem. Jest jednak zdecydowanie trudniej przewidzieć, jak pójdzie danemu skoczkowi w kolejnym sezonie. To dobra wiadomość dla kibiców, którzy lubią emocje i lubią niespodzianki. Z kolei dla graczy obstawiających skoki, to już dużo trudniejsze zadanie. Zwłaszcza w początkowej fazie sezonu, bo nieprzewidywalne bywają skoki narciarskie. Typy już jednak są stawiane, bo w ofercie pojawiają się takie zakłady. „Kto wygra Puchar Świata”, „Który z Polaków będzie najlepszy” itd. To przewijające się pytania. Każdy kolejny konkurs skoków będzie dawał coraz więcej podpowiedzi i wskaże trendy.

Faworyci skoków narciarskich
Na razie jednak typowanie jest trochę, jak wróżenie z fusów. Można mieć wiedzę na temat skoczków, skoczni, można też być obeznanym w typowaniu i zasady „jak obstawiać skoki narciarskie” w małym palcu, ale dyspozycja dnia i pogoda mogą wszystko zweryfikować. Dlatego na razie nikt nie chce stawiać mocnych tez dotyczących rozpoczynającego się sezonu. 
Analizując typy ekspertów i oceny dziennikarzy sportowych wydaje się, że jest dwóch najpoważniejszych kandydatów do zdominowania tego sezonu. Pierwszym jest Norweg Halvor Egner Granerud, który był najlepszy w poprzednim sezonie, a w Letnim Grand Prix pokazał ogromną moc i rezerwy. Drugim jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, który u siebie w Azji dominował nad każdym rywalem. Czy będzie potrafił to pokazać w starciu z najlepszymi? Istnieje też szerokie grono „czarnych koni”, którzy sporo mogą namieszać. Niemiec Karl Geiger, Austriak Stefan Kraft, czy Polak Dawid Kubacki mogą mieć swoje momenty chwały. Jak widać pytań wiele, odpowiedzi jeszcze żadnych, a napięcie i emocje tylko będą rosły. Apogeum? Chyba luty 2022, czyli wspomniane Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Oj będzie się działo!
Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Komentarze

reklama