03.08.2021 | Czytano: 2447

PP: Pachniało dwucyfrówką

Faworyci ponownie nie zostawili złudzeń w kwestii awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podhale.

Rabczanie podczas pierwszej połowy z ogromną łatwością konstruowali ataki na połowie Czarnych. Na prawej flance szalał Grzegorz Misiura, a instynktem snajpera błysnął skuteczny do bólu Maciej Banik. Po zdobytej bramce w 41 minucie, gospodarze ruszyli za ciosem, ale ich zapały szybko ostudziło trafienie Majerana. Wierchy prawdziwy popis strzelecki zaprezentowały podczas ostatnich dziesięciu minut.

Momenty były:
8 – Dużo walki za prawym sektorem szesnastki Czarnych. Ostatecznie Dudek wyłuskał futbolówkę i zagrał wzdłuż pola karnego. Nieco nabity Otręba przenosi piłkę nad poprzeczką.
10 – GOL 0:1! Maciej Banik idealnie przymierzył z okolicy linii pola karnego i uderzył celnie obok prawego słupka.
14 – GOL 0:2! Szkolny błąd obrońcy Czarnych, który zamiast wyjaśnić sytuację zagrał lekko w stronę piątki. Czujny Maciej Banik po prezencie od rywala uderza w długi róg.
24 – Czubin technicznie lewą nogą dokręcił minimalnie obok lewego pręta.
38 – GOL 0:3! Kolejny raz w tym spotkaniu kapitalnie do akcji ofensywnej podłączył się Misiura. W końcowej fazie miękkie dogranie w pole karne trafia do Macieja Banika, a ten minął płaskim strzałem Ślesarczuka.
41 – GOL 1:3! Michniak ubiega obrońcę i mocną głowką kończy dośrodkowanie w okolicy 5 metra.
44 – GOL 1:4! Show w wykonaniu Misiury. Boczny obrońca dynamicznie ruszył prawą flanką i wyłożył na tacy wbiegającemu w pole karne Majeranowi.
51 – W dobrej sytuacji znalazł się Michniak. Ofiarny blok Wójcika ratuje rabczan przed stratą gola.
53 – GOL 1:5! Majeran posyła świetną długą piłkę za linię obrony. Rozpędzony Otręba mija wychodzącego Ślesarczuka po czym spokojnie trafia do pustej bramki.
60 – Drugą żółtą kartkę za podważanie decyzji sędziów ogląda Pająk. Ostatnie pół godziny spotkania Czarni w osłabieniu.
71 – GOL 2:5! Dokładne dogranie z lewego skrzydła do Michniaka. Ofensor Czarnych miał dużo miejsca i spokojnie skierował piłkę w prawy dolny róg.
78 – Banik z główki prosto w ręce Ślesarczuka.
79 – GOL 2:6! Kołpak do Banika w pole karne, ten ustawiony tyłem do bramki odgrywa krótko do Dudka. Po rykoszecie futbolówka wtacza się do sieci obok lewego słupka.
82 – GOL 2:7! Zdecydowanie ten gol to ozdoba spotkania. Otręba z dystansu fantastycznie w prawy górny róg, golkiper bez sznas.
84 – GOL 2:8! Ależ odpalił się Otręba! Tym razem huknął soczyście zza szesnastki po długim rogu.
86 – GOL 2:9! Czubin doskakuje do dobitki na ósmym metrze i pewnie ustala wynik tego pojedynku.

Czarni Czarny Dunajec – Wierchy Rabka – Zdrój 2:9 (1:4)
0:1 Maciej Banik 10
0:2 Maciej Banik 14
0:3 Maciej Banik 38
1:3 Michniak 41 głową
1:4 Majeran 44