20.07.2021 | Czytano: 1664

Pierwszy etap przygotowań rozpoczęty

Reprezentacja Polski od poniedziałku trenuje na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu, przygotowując się do sierpniowych kwalifikacji do igrzysk olimpijskich.


 
Biało –czerwoni dawno mnie uczestniczyli w największym święcie sportowców. Po raz ostatni w igrzyskach wystąpili w Albertville w 1992 roku, gdzie zajęli jedenaste miejsce. Od tego czasu trudno im przebrnąć  kwalifikacje. Tym razem biało-czerwoni znaleźli się w finałowym rozdaniu, ale w Bratysławie czeka ich trudne zadanie. Mają za rywali reprezentacje z najwyższej półki – Słowację, Austrię i Białoruś.
 
Podczas pierwszego zgrupowania zabrakło kilku zawodników.  John Murray przebywa w USA, więc po przyjeździe czeka go 10-dniowa kwarantanna. Z pierwszego zgrupowania zostali zwolnieni Aron Chmielewski, Paweł Zygmunt oraz Alan Łyszczarczyk. Ten ostatni najpóźniej skończył sezon, bo 2 lipca, wraz z Fort Wayne Comets zdobył mistrzostwo ECHL, ale już zameldował się w nowym miejscu pracy, we Frydku-Mistku.
 
Ci zawodnicy pojawią się na kolejnym zgrupowaniu 18 sierpnia w Jastrzębiu  Praca wre nad przygotowaniem fizycznym, są też zajęcia na lodzie.  Część kadrowiczów przygotowywała się sama do sezonu, stąd trener Robert Kalaber jest ciekaw jak będą się prezentować.
 
 
Bramkarze: Michał Czernik (Zagłębie Sosnowiec), Michał Kieler (JKH GKS Jastrzębie), Ondrej Raszka (GKS Tychy)
Obrońcy: Mateusz Bryk, Kamil Górny, Marcin Horzelski, Jewgienij Kamieniew i Arkadiusz Kostek (wszyscy JKH GKS), Bartosz Ciura (Frydek-Mistek), Oskar Jaśkiewicz (Podhale Nowy Targ), Marcin Kolusz (bez klubu) i Patryk Wajda (GKS Katowice)
Napastnicy: Krystian Dziubiński i Łukasz Krzemień (obaj Re-Plast Unia Oświęcim), Bartosz Fraszko, Patryk Krężołek, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut i Patryk Wronka (wszyscy GKS Katowice), Filip Komorski (Frydek-Mistek), Dominik Paś (Dukla Michalovce), Martin Przygodzki (Zagłębie Sosnowiec), Filip Starzyński (GKS Tychy), Damian Tyczyński (Spisska Nova Ves), Maciej Urbanowicz (JKH GKS), Kamil Wałęga (Liptovsky Mikulasz).
Rezerwowi: Olaf Bizacki, Mateusz Gościński, Bartłomiej Jeziorski i Kamil Wróbel (wszyscy GKS Tychy), Oskar Krawczyk, Maciej Miarka i Jakub Wanacki (wszyscy GKS Katowice), Damian Kapica (Comarch Cracovia), Damian Tomasik i Damian Szurowski (obaj Podhale Nowy Targ).
 
Stefan Leśniowski
Foto PZHL
 

Komentarze

reklama