17.06.2021 | Czytano: 2292

PHL. Start 10 września

Hokejowi działacze, klubowi i związkowi, po raz pierwszy od okresu pandemicznego zamknięcia, spotkali się twarzą w twarz.


 
Omawiano regulaminowe zasady sezonu 2021/22, a także przygotowywali  ewentualne zmiany na kolejny sezon 2022/23. Wszystkie zmiany na sezon 2022/23 mają być ustalone jeszcze przed końcem nadchodzącego sezonu. Co istotne, wszyscy mówili jednym głosem, co podkreślał Leszek Laszkiewicz.
 
Nadchodzący sezon ruszy 10 września i w dziewięciozespołowym składzie. Do procesu licencyjnego nie zgłosił się gdański Stoczniowiec.  Tego można było się spodziewać. Kluby we wniosku licencyjnym muszą wykazać się budżetem minimum 15, mln złotych. Wydaje się, że jest to kwota,  z którą kluby nie będą miały problemu.  W nowym sezonie przewidziane jest pięć rund w sezonie regularnym, ale przyjęto zastrzeżenia, że jeśli biało –czerwoni awansują na igrzyska olimpijskie, to rozegrane zostaną cztery rundy.  A potem będzie play off. Mistrza poznamy na początku kwietnia.  Szczegółowy terminarz zostanie ogłoszony na początku lipca.
 
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama