06.06.2021 | Czytano: 1597

59. Małopolski Wyścig Górski przemknął przez Podhale (dwie galerie)

W sobotę odbył się II etap 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Jego początek miał miejsce pod zamkiem w Niepołomicach, gdzie miała miejsce prezentacja wszystkich drużyn, meta natomiast znajdowała się na nowotarskim rynku.

Cała trasa liczyła ok. 140  kilometrów. Po drodze na zawodników czekały trzy premie górskie oraz lotne. Jedna z premii lotnych znajdowała się w Krościenku nad Dunajcem. O punkty w premii górskiej zawodnicy mogli zawalczyć między innymi w czasie podjazdu na Przełęcz Snozkę.

Zwycięzcą II etapu został Patryk Stosz. Na drugim miejscu uplasował się Niemiec Maurice Ballerstedt, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Duńczyk Frederik Irgens Jensen.

W tegorocznej,  59. edycji  Małopolskiego Wyścigu Górskiego ściga się ponad 150 kolarzy z pięciu kontynentów oraz dwudziestu jeden krajów. Wśród nich znajduje się oczywiście liczna grupa polskich zawodników. Patronat honorowy nad Wyścigiem sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego.