01.06.2021 | Czytano: 1029

Jan Mrugała mistrzem Polski (+zdjęcia)

W weekend rozegrane zostały mistrzostwa Polski w trzech kategoriach wiekowych. W Ostródzie rywalizowali żacy, w Ustrzykach Dolnych – juniorzy, a do Gliwic wybrali się młodzieżowcy.


 
W kategorii żaków, zawodnik KS Gorce Nowy Targ, Jan Mrugała zdobył tytuł mistrza Polski w grze podwójnej w parze z Jakubem Doboszem z Grodziska Mazowieckiego.  Z kolei w grze indywidualnej wywalczył tytuł wicemistrza kraju.  Pozostali zawodnicy KS Gorce zajęli miejsca:
Antoni Kuros – 5 (debel) i 9 (singiel)
Bartosz Kowalczyk – 5 (debel) i 25 (singiel)
Maja Klag – 9 (debel) i 33 (singiel)
 
W Ustrzykach Dolnych juniorki reprezentowały nowotarski klub. Zajęły miejsca:
Zuzanna Kowalczyk - 5 (debel), 9 (singiel) i  9 (gra mieszana)
Kamila Małysiak – 9 (debel), 25 (singiel) i 33 (gra mieszana)
Anna Cyrwus – 9 (debel), 33 (gra mieszana) i 49 (singiel)
 
W turnieju drużynowym KS Gorce w składzie Zuzanna Kowalczyk, Anna Cyrwus oraz Kamila Małysiak zakończyły swoje zmagania na dziewiątym miejscu.
 
W Gliwicach stratowali:  Aleksandra Garb i Bartosz Królikowski,  którzy swoje zmagania zakończyli na następujących miejscach:
Aleksandra Garb – 9 (debel), 17 (singiel) i 33 (gra mieszana)
Bartosz Królikowski – 9 (debel), 25 (singiel), 33 (gra mieszana)
 
W turnieju drużynowym kobiet Aleksandra Garb w parze z Anną Zając z Krakowa reprezentując Małopolskę zdobyły sklasyfikowane zostały na dziewiątym miejscu.
 
Szymon Kolasa, wychowanek Gorców, obecnie reprezentuję AZS Politechnikę Rzeszów i  w Ustrzykach Dolnych zdobył cztery medale mistrzostw Polski: 3 srebrne (w turnieju drużynowym, w grze mieszanej oraz w deblu) i brąz (singiel).
opr/sles
 

Komentarze

reklama