16.05.2021 | Czytano: 7273

Klasa A: Sędzia zmienia decyzje (+ CZTERY galerie)

KOMPLET WYNIKÓW! Drugi dzień rozgrywek 25 kolejki podhalańskiej A klasy o 15:00 rozpoczął się spotkaniami Orawy Jabłonka z Lokomotivem Chabówka, Wierchy Lasek z Borem Dębno oraz Przełęcz Łopuszna z Skalnymi Zaskale. O 18:00 GKS Łapsze Niżne zmierzył się z Białymi Biały Dunajec.

GKS Łapsze Niżne - Biali Biały Dunajec 2:2 (1:1)
1:0 Chmiel 8
1:1 Bobak z rzutu wolnego 12
1:2 Łukaszczyk 81
2:2 Chmiel z rzutu karnego 87
GKS: Arendarczyk - Labuda, Borowski, Waksmundzki, Sztuczka, Chmiel, Kuruc, Nowobilski (76 Bogaczyk), Topór, Kubasek (46 Rataj)
Biali: Skupień - Pańszczyk, Polak T., Polak Ł., Tylka, Franosz, Jamroziewicz, Łojas, Kliś, Bobak, Łukaszczyk, Styrczula

Momenty:
8' GOL! 1-0 Zagranie Nowobilskiego do Marka Chmiela, Chmiel uderza piłkę z 20 metrów w prawy dolny róg, piłka wpada do bramki
12' GOL! 1-1 faul w polu karnym Arendarczyka, Bobak pokonuje z jedenastki bramkarza GKS-u
20' zagranie Kuruca z wolnego, Chmiel uderza szczupakiem obok słupka
23' indywidualna akcja Topora, przedryblował 3 rywali i uderza w kolejnego
30' kolejne groźne uderzenie Chmiela, bramkarz z problemami paruje w zdłuż linii bramkowej
34' uderzenie Nowobilskiego,z 25 metrów, bramkarz z problemami wybija na różny
37' żółta kartka Jamrozowiec
44' żółta kartka Marek Chmiel
46' zmiana Rataj za Kubaska
50' zagranie z wolnego, uderzenie z główki Chmiela bramkarz wybija na róg
55' szybki wyrzut z autu na wysokości Pola karnego, uderzenie Nowobilskiego w boczną siatke
58' uderzenie z wolnego przez Topora bramkarz łapie bez problemów
65' akcja lewą strona, wrzurka na prawą stronę, Bryja uderza w słupek
70' żółta kartŁojas
71' żółta Labuda
76' zmiana Bogaczyk za Nowobilskiego
78' żółta kartka Bobak
80' zabranie z wolnego, Topór z metra uderza w poprzeczkę
81' GOL! 1-2 szybka kontra Białych Łukaszczyk pokonuje bramkarza
87 GOL! 2-2 rzut karny pewnie wykorzystuje Marek Chmiel

Przełęcz Łopuszna - Skalni Zaskale 2:2 (2:2)
1:0 Chmielak D. 1
2:0 Łęczycki z wolnego 7
2:1 Gacek z rzutu karnego 25
2:2 Łukaszczyk z rzutu rożnego 30
Przełęcz: Ambroż B. - Chowaniec B., Chmielak M., Ambroż Ł., Chowaniec W. (73 Grzywnowicz), Chowaniec J. (77 Chowaniec K.), Wincek P. (70 Wincek Ł.), Chowaniec S. (90 Klamerus), Ligęza, łęczycki, Chmielak D.
Skalni: Sowa - Józefczak, Łęczycki, Strug (46 Truty), Bryja, Czajkowski, Gacek G., Król, Szeliga (57 Gacek), Łukaszczyk, Strama K. (46 Strama S.)

Momenty:
1' GOL! Chmielak otwiera wynik spotkania
7' GOL! Z rzutu wolnego koleją bramkę zdobywa Łęczyski
14' groźny strzał zawodnika Zaskala ale obok słupka
17' strzał z 20 metrów zawodnika Przełęczy, broni bramkarz
25' GOL! Karny dla Zaskala strzela Gacek i mamy 2-1
36' GOL! 2-2 strzela Łukaszczyk po rzucie rożnym

Wierchy Lasek - Bór Dębno 0:1 (0:1)
0:1 Dutkiewicz
Wierchy: Duda M. - Duda K., Plewa Mateusz, Gał, Truty, Jaróg G., Plewa G., Nykaza R., Trzoniec, Włodarczyk, Jaróg M., Nykaza J., Krupa, Bocheński, Plewa Marcin
Bór: Pyrek - Potoczak K., Potoczak M., Grzywnowicz, Gąsiorek, Dutkiewicz, Kozioł S., Potoczak P., Myśliwiec, Kozioł M., Klamerus, Nowak, Guros

Momenty:
17’ Włodarczyk uruchamia Trzońca prostopadłym podaniem. Trzoniec w sytuacji sam na sam w ostatniej chwili dogoniony przez obrońce Dębna.
22’ Grzywnowicz ładnie uderza po długim słupku ale Duda efektownie broni wybijając na róg
38’ GOL! Pozornie nie groźne uderzenie Dutkiewicza, błąd Dudy który wypuszcza piłkę a ta ląduje w bramce 0-1
41’ rzut wolny wykonuje Plewa G., wrzutka ląduje na głowie Włodarczyka a on tuż nad poprzeczką
70’ uderzenie Grzywnowicza na raty broni Duda
75’ Jaróg D. uderza wprost w ręce Pyrka
79’ Gał w dobrej sytuacji, Pyrek górą
80’ Bocheński z rzutu wolnego w poprzeczkę, dobitka Jaroga M. nad poprzeczką

Końcówka zdecydowanie dla Wierchów - podsumowuje prezes Zdzisław Łabuda. - Mimo oblężenia na bamkę Boru nie udało się wyrównać.

Orawa Jabłonka - KS Lokomotiv Chabówka 0:2 (0:1)
0:1 Macioł 36
0:2 Sumara 63
Orawa: Krzysiak - Zubrzycki, Kapuściak, Bełciak, Joniak, Andrasiak, Świder, Kasprzak, Sikora, Cieluch, Bełciak D., Potaczek, Smutek M., Smutek D., Petk, Fedor.
Lokomotiv: Rapacz K. - Łukaszka, Sularz, Macioł, Sumara, Pyka, Wnękowicz, Czyszczoń, Zapała, Florczyk, Gwiżdż D., Góra, Panek, Gwiżdż D., Fudro, Handzel; Gwiżdż Ł.

W Zakopanem na murawie spotkały się dwa miejscowe kluby, które w tabeli dzieli ponad 10 miejsc. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku spotkania.

KS Zakopane - ZKP Asy Zakopane 5:1 (3:0)
1:0 Diaz 15
2:0 Borzęcki 35
3:0 Król 43
4:0 Diaz 50
4:1 Leks 82
5:1 Szczygieł 84

KS: Truchoń - Stopka, Floryn, Bobrowski, Pawlik (70 Cudzich), Borzęcki (78 Miśkowiec), Palmrich (66 Ogiela), Żelechowski, Bogdanowicz, Król (70 Szczygieł), Diaz
ZKP: Paszuda - Bukowski (55 Berbeka), Marusarz (46 Pałka Sz.), Bartos, Pietrzak, Fąfrowicz, Pałka M., Tylek (25 Podosek), Celej, Majerczyk (46 Leks), Gaura

Lubań Tylmanowa - Zawrat Bukowina Tatrzańska 2:2 (1:0)
1:0 Talarczyk główka 22
2:0 Kurnyta 60
2:1 Janczy główka 82
2:2 Gutt z rzutu rożnego 86
Lubań: Goldyn H. - Kozielec, Lizoń, Pierzchala, Kurnyta, Goldyn S., Talarczyk, Hebda, Gołdyn G., Ligas, Zep
Zawrat: Wcislo - Gutt, Kuchta, Rzadkosz, Leniewicz, Janczy, Chowaniec, Stasik, Grela, Ustupski

2' Zep główkuje nad bramką
8' Talarczyk po dośrodkowaniu Marcina Ligasa strzela nad poprzeczką
12' Marcin Ligas z woleja strzela nad bramką
15' Gut z wolnego uderza ale Gołdyn pewnie broni
17' Janczy z wolnego w mur
22' GOL! 1:0 Talarczyk głową po wyrzucie z autu
27' Zep z dystansu ponad bramką
29' Marcin Ligas z dystansu ale bramkarza wybija nad bramkę
40' Stanisław Gołdyn sam na sam ale bramkarz broni
50' zawodnik Zawratu z dystansu obok bramki
55' Stanisław Gołdyn w sytuacji sam na sam ale bramkarz nogami broni
60' GOL! 2:0 dośrodkowanie Marcina Ligasa pewnie głową wykorzystuje Sylwester Kurnyta
70' faulowany Patryk Zep w polu karnym sędzia dyktuje karnego ale po konsultacji daje drugą żółtą Zepowi za symulowanie
80' GOL! Janczy strzela na 2:1
86' GOL! 2:2 w zamieszaniu podbramkowym Zawrat zdobywa wyrównującego gola

Dużo emocji budzi decyzja sędziego głównego, który w 70 minucie podyktował rzut karny za faul na Zepie, po czym zmienił decyzję karząc drugą żółtą kartką zawodnika, który miał zostać faulowany. Jak udało nam się ustalić, sędzia główny był pewny swej decyzji, ale ze względu na swoją pozycję na boisku uznał, że sytuacje lepiej widział sędzia boczny, który faulu na Zepie się nie dopatrzył.

Orkan Raba Wyżna - Skawanin Skawa 1:0 (0:0)
1:0 Filipek P. 73
Orkan: Szklarz T - Świder, Możdżeń, Zając, Lenart, Skawski, Gacek (80 Brynkus), Saleh, Pałasz (60 Margosiak), Kasiniak (60 Warciak), Filipek,
Skawianin: Buksa - Chorąży, Kojs, Wójciak P., Miśkowiec, Chyła, Zawodniak, Kadzik, Wójciak K., Bielarczyk P., Bielarczyk B, Wójciak T., Hradecki, Maciaś

Cały mecz przeważaliśmy, choć bez przełozenia na bramki - mówi trener Orkana Daniel Traczyk. - Cierpliwość pozwoliła jednak finalnie zdobyć gola i zdobyć komplet punktów

Gorce Rdzawka - Dunajec Ostrowsko 2:1 (1:0)
1:0 Wójciak (Korczak) 15
2:0 Wójciak (Korczak) 40
2:1 Plutenko 55
Gorce: Filas D. - Zając, Polak, Stolarczyk P., Filas M., Zięba, Korczak, Jurzec, Jasieniak, Wójtowicz, Wójcik
Dunajec: Gucwa - Karpiel, Budz, Olbrycht, Wszołek, Lutsenko, Krupa, Plutenko, Waksmundzki, Wróbel; Kozieł

Pierwsza połowa nasza, jeśli chodzi o sytuacje to mogło być 3:0 ale brakło skuteczności - powiedział po meczu trener Gorców Rdzawka Przemysław Zając. - W drugiej połowie dominował Dunajec ale udało nam się dowieźć wynik. Końcówka meczu była bardzo ciężka przez padający deszcz boisko rozmokło i graliśmy w błocie.

wo/
zdjęcia z meczu Lubań Tylmanowa - Zawrat Bukowina Tatrzańska Joanna Dziubińska
zdjęcia z meczu KS Zakopane - ZKP Asy Zakopane Marcin Szkodziński
zdjęcia z meczu Orawa Jabłonka - KS Lokomotiv Vhabówka Jakub Wojtyczek
zdjęcia z meczu Wierchy Lasek - Bór Dębno Szymon Pyzowski

Masz informacje na temat tych meczy, chcesz coś uzupełnić lub dodać? Podziel się z nami i naszymi Czytelnikami! Dzwoń lub wyślij sms na nr 790473860, możesz też wysłać mail na redakcja@sportowepodhale.pl lub znaleźć nas na facebook.com/sportowepodhale