10.05.2021 | Czytano: 4028

Specjalista od goli w stylu lacrosse zagra w Podhalu

Do rzadkości należą gole zdobywane w stylu lacrosse. Mało jest w świecie zawodników, którzy dokonali tej jakże trudnej sztuki.ulokowania krążka w bramce. 
Pierwszym w barwach Podhala był Siergiej Ogorodnikow, ale jego wyczyn skopiował  13 grudnia 2020 roku w meczu MHL  MMKS Podhale – Zagłębie Sosnowiec, Filip Wielkiewicz.  Była 14 minuta i 21 sekunda, gdy dostał krążek zza bramką sosnowiczan. Długo czarował, by zagrać go przed bramkę do partnera, ale żaden mu nie wychodził na pozycję. Widać było, że ma w zamyśle, by spróbować trudnej sztuczki. Zdecydował się na taki manewr za drugim razem, bo za pierwszym jeszcze nie miał krążka na łopatce, jak jajeczko na łyżeczce.  Aż w końcu to zrobił!  Włożył krążek bramkarzowi pod poprzeczkę.
 
- Pierwszy raz widziałem taką bramkę na żywo – przyznał trener MMKS Podhale, Jacek Szopiński. – Widziałem wiele prób, nawet w wykonaniu moich zawodników. Było nawet blisko,. ale brakło skuteczności.
 
Filipa Wielkiewicza w nadchodzącym sezonie zobaczymy w koszulce z szarotką. Być może w ekstraklasie skopiuje swój wyczyn.
 
Dotychczas z Podhalem związali się: bramkarze - Paweł Bizub;
obrońcy - Maciej Sulka, Adrian Gajor, Robert Mrugała, Damian Szurowski, Kacper Kamieniecki;  napastnicy - Adrian Słowakiewicz, Fabian Kapica, Kasper Bryniczka, Łukasz Siuty, Bartłomiej Neupauer, Jakub Worwa, Filip Wielkeiwicz.
  
 Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama