05.02.2010 | Czytano: 1918

Kolekcjonerzy medali

Snowboardzistka z Nowego Targu, Aleksandra Król ostatnie dni spędza pracowicie na snowboradowym stoku. W Krynicy sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski juniorek, o czym już informowaliśmy, a wczoraj została wicemistrzynią kraju wśród seniorek. Oba medale wywalczyła w slalomie gigancie równoległym, jej koronnej konkurencji.

Przegrała z Małgorzatą Kukucz Legień (AZS AWF Katowice), a wyprzedziła swoją koleżankę klubową z F2 Dawidek Team Zakopane, Barbarę Stachoń.
Wśród mężczyzn triumfował Jędrzej Derda (F2 Dawidek Team), który wyprzedził Tomasza Kowalczyka (AZS Zakopane) i Oskara Boma (F2 Dawidek Team)
W Krynicy dokończono zmagania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Śląsk” 2010”. W SBX w rywalizacji juniorek srebrny medal zawisł na szyi Olgi Niemiec, a brąz Weroniki Bieli ( obie F 2 Dawidek Team). Na czwartej i piątym miejscu sklasyfikowano snowboardzistki AZS Zakopane – Natalię Ficek i Joannę Zając.
W rywalizacji juniorów młodszych wicemistrzostwo kraju wywalczył Pascal Morys (F2 Dawidek Team), a na piątej pozycji zawody ukończył jego kolega ze „stajni” – Andrzej Leśniakiewicz.
W juniorach zawodnicy z naszego regiony nie wywalczyli medalu. Najwyżej sklasyfikowany został Michał Gaczorek z AZS Zakopane. Był piąty, a trzy pozycje niżej uplasował się Oskar Bom (F2 Dawidek Team). Tuż za nim znalazł się Tomasz Kowalczyk (AZS).
W kombinacji wicemistrzostwo Polski przypadło Niemiec, a brąz Leśniakiewiczowi.