25.02.2021 | Czytano: 2804

III liga. Apel – więcej radości! (+skarb kibica, zdjęcia)

Spotkaniem z Lewartem (sobota, godz. 14.30) rozpoczną piłkarze Podhala rundę wiosenną. W nową rundę trzeba wejść ze starannie dobraną strategią.


 
Sezon 2020/21 przejdzie do historii jako jeden z najniezwyklejszych. Przekonali się o tym trzecioligowcy, którzy z powodów pandemiczno – reorganizacyjnych praktycznie nie mieli chwili wytchnienia. Wspomniana reorganizacja nie dotyczyła liczby grup, ale ich liczebności. Po przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią, ustalono, że nie będzie spadków, a awanse z czwartej ligi sprawiły, iż grupy rozszerzyły się do 22 drużyn. W grupie IV uzbierano 21 zespołów. Organ zarządzający rozgrywkami zarządził 42 –kolejkową młóckę z pazuą. W grupie I i II ten problem rozwiązano w ten sposób, że po jednej rundzie dojdzie do podziału na grupę mistrzowską (8 drużyn) i pozostałe.  Od bieżącego sezonu nad trzecimi ligami piecze miał przejąć PZPN, ale tak się nie stało.
 
W grupie Podhala do pewnego momentu wydawało się, że pewna do awansu jest Wisła Puławy. Plany pokrzyżował jej Sokół Sieniawa. Wisła przewodzi rozgrywkom, lecz ma tylko pięć oczek przewagi nad drużyną z Podkarpacia. Duma Powiśla pozostaje faworytem numer 1 do awansu, ale już nie takim pewniakiem jak na przełomie października i listopada.  Podhale plasuje się na dziewiątym miejscu i ma stratę 17 punktów do lidera. Czy zdoła włączyć się do walki o podium? Do nie brakuje tylko siedmiu oczek.
 
Aby wiosna była bardziej przyjazna dla fanów nowotarskiego klubu, trzeba poprawić grę. Trzeba wyeliminować wstydliwe wpadki jak  choćby z Hetmanem.  Muszą być jasno wskazane priorytety i mądry pomysł na drużynę. To brzmi jak rytualne zaklęcie, ale powtarzane jest bo jesienią Podhale nie umiało sobie z tym radzić. 
 
Prawdziwą miarą sukcesu w futbolu nie są wyniki finansowe klubu albo poziom rozpoznawalności marki. Liczy się wynik osiągnięty na boisku, cała reszta jest bardzo istotna, ale zawsze wtórna. Trzeba szukać złotego środka – prezesom musi się zagradzać tabela w excelu, a drużynie tabela ligowa. Każdy powinien robić to, co do niego należy, a naczelną strategię warto ustalić wspólnie. 
 
Na pewno kibic zadaje sobie pytanie: czy poczynione transfery będą na tyle pomocne, by Podhale prezentowało nie tylko ładny dla oka futbol, ale skuteczny. Na tyle skuteczny, by odnosić zwycięstwa i piąć się w ligowej tabeli. Unikać zaś kompromitujących występów. Kto z nowych twarzy to zapewni?  Dużo mówiło się o Słowaku Oliverze Janso, który ma międzynarodowe doświadczenie. Ma wzmocnić defensywę. Rafał Surmiak i  Kamil Palacz mają być wartością dodaną. Podobnie jak  młody Maksymilian Tkocz, wypożyczony z rezerw poznańskiego Lecha. 
 
W sparingach drużyna nie błyszczała. W ośmiu meczach odniosła tylko jedno zwycięstwo i raz zremisowała. Sześć razy schodziła z boiska pokonana.   To na pewno nie napawa optymizmem, ale…  Podobno w meczach kontrolnych wynik nie jest najważniejszy,  lecz ogranie, sprawdzenie wszystkich wariantów ustawienia. Mamy nadzieję, że uda się skompletować optymalną podstawową  jedenastkę. Panowie! W lidze chcemy widzieć więcej radości w waszej grze. Kibice też chcą się radować.
 
Oto szeroki skład jaki będzie ma do dyspozycji trener Marcin Zubek.

 
BRAMKARZE:  Styrczula Maciej ur. 6.4.2001), Matoga Bartosz (31.10.2002).
OBROŃCY:  Dudek Michał (26.3.94), Tonia Maciej (24.2.99), Tkocz Maksymilian (26.1.02), Lewiński Arkadiusz (18.8.90), Kanos Oliver (8.10.93), Jeziorski Szymon (1.7.2000).
POMOCNICY: Dynarek Dawid (9.3.89), Nawrot Michał (9.8.90), Mianowany Mateusz (16.9.90), Surmiak Rafał (1.2.96), Wójciak Szymon (12.7.2003), Palacz Kamil (21.6.2000), Kobylarczyk Wojciech (6.4.2000), Bryja Piotr (27.1.2001).
NAPASTNICY: Lepiarz Damian (30.7.94), Grunt Michał (10.9.93), Budinsky Samuel (9.4.98), Burnat Jakub (4.8.2003), Molis Juliusz (29.9.2001), Serafin Patryk (3.9.96).
TRENERZY: Maciej Zubek, Maciej Gadowski (asystent trenera), Rafał Kwiecień ( trener bramkarzy).
KIEROWNIK DRUŻYNY:  Arkadiusz Marczyk
KIERONIK TECHNICZNY: Jan Buczek
FIZJOTERAPEUTA: Bartłomiej Malarek
PRZYBYLI:  Rafał Surmiak (Stal Stalowa Wola), Kamil Palacz, Piotr Bryja (Sandecja Nowy Sącz), Maksymilian Tkocz (Lech II Poznań), Wojciech Kobylarczyk (Górnik II Zabrze), Szymon Jeziorski (Puszcza II Niepołomice), Samuel Budinsky (Lucenec, Słowacja), Oliver Janso (Komarno, Słowacja), Patryk Serafin (Garbarnia Kraków).
UBYLI: Daniel Wajsak (Błękitni Stargard), Damian Mrówka, Błażej Skórski (Lubań Maniowy), Johny Spike Gil (powrót do Anglii), Grzegorz Janiczak (KS Wiązownica), Grzegorz Misiura (Wierchy Rabka), Jarosław Potoniec (zagraniczny wyjazd), Marek Mizia (kontuzja), Kacper Smoleń (Poprad Muszyna), Mateusz Szukała (szuka klubu), Dawid Witkowski (GKS Jastrzębie).
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Andrzej Pabian
 

Komentarzereklama