18.12.2020 | Czytano: 2014

PŚ. Ćwierćfinał Kwiatkowskiego

Oskar Kwiatkowski zajął ósme miejsce w slalomie gigancie równoległym Pucharu Świata we włoskiej stacji narciarskiej Carezza.

W 1/8 finału pokonał Słoweńca Tima Masnaka, a ćwierćfinale uległ późniejszemu triumfatorowi Karlowi. W przejeździe finałowym Austriak Benjamin Karl był szybszy od Włocha Andreasa Prommeggera. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Zan Kosir po zwycięstwie nad 40-letnim włoskim weteranem Rolandem Fischnallerem, zwycięzcą inauguracyjnych zawodów PŚ w Cortina d’Ampezzo. Drugi z Polaków Michał Nowaczyk odpadł w kwalifikacjach i sklasyfikowany został na 44 pozycji.

Rywalizację kobiet wygrała Theresia Ramona Hofmeister, triumfatorka PŚ w poprzednim sezonie. W finale Niemka pokonała Szwajcarkę Jenny Ladinę, a w pojedynku o trzecie miejsce Niemka Selina Joerg okazała się szybsza od rodaczki Cheyenne Loch. Polki odpadły w eliminacjach -  22. Aleksandra Król oraz 29. Weronika Biela-Nowaczyk,  39. Aleksandra Michalik i 41.  Maria Chyc.