07.09.2020 | Czytano: 1875

Z biletami na mistrzostwa Polski (+zdjęcia)

Po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wznawiają rozgrywki tenisiści stołowi. 
Sezon 2019/20 zostaje dokończony. Najważniejsze imprezy,  które był zaplanowane na kwiecień, maj i czerwiec czyli mistrzostwa Polski i Małopolski rozgrane zostaną we wrześniu i październiku.

W miniony weekend odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i wojewódzkie eliminacje do czempionatu kraju w kategorii żak, młodzik, Kadet i junior oraz   drugi wojewódzki turniej klasyfikacyjny skrzatów.  W każdym z tych turniejów  swoich przedstawicieli mieli tenisiści nowotarskich Gorców.

W dalekim Sępólnie Krajeńskim odbyły się MP Młodzieżowców w których dzielnie walczyła Aleksandra Garb. Sklasyfikowana została na piątym miejscu  w turnieju drużynowym w parzę z Sandrą Kozioł z Krakowa. Grab  powtórzyła ten wyczyn grze podwójnej  z Julią Wójcik z Chróścic.  Dziewiąte miejsce zajęła w singlu,  33 pozycję w grze mieszanej   z  Bartoszem Królikowskim, który w przyszłym sezonie wraca do Nowego Targu.

Awans do MP Żaków wywalczył Franciszek Klag, natomiast w młodzikach -  Piotr Gniadek i Jan Mrugała. Ponadto start w MP z racji wysokiego rankingu ogólnopolskiego zapewniony mają: Maja Lech i Jan Mrugała w żakach oraz Iwona Kolasa, Wiktor Klag, Kacper Szurlej i Michał Kowalczyk w  młodzikach.
 
Wyniki zawodników KS Gorce i Tornado Waksmund
Żak dziewczynki
9-16. Maja Klag
Żak chłopcy
1.  Franciszek  Klag
5-8. Antoś Kuros
9-16. Daniel Żółtek i Bartosz Kowalczyk
Młodziczki
3.  Maja Lech
4.  Ola Kunka (Tornado Waksmund)
5-8. Alicja Mroczka i Natasza Pietruszyńska
Młodzicy
1.  Piotr Gniadek
2.  Jasiu Mrugała
4.  Krzysztof Jachymiak
9-16. Mateusz Marduła
 
W juniorkach  zwycięstwo odniosła Kamila Małysiak i razem z Zuzią Kowalczyk wystąpią na MP Juniorów.
 
W kadetach  również pierwsze miejsce wywalczył  Bartłomiej Mrugała, a drugie Natasza Korczak, którzy razem z Anią Cyrwus wystąpią w MP Kadetów Na piątej pozycji uplasowała się  Martyna Kamińska (Tornado).
 
Skrzaci natomiast obsadzili  miejsca:
3.  Maja Klag
5.  Bartosz Kowalczyk
7.  Sebastian Maślanka
8. Michał Marduła
 
opr/  sles
 
 

Komentarzereklama