18.10.2019 | Czytano: 1442

Konrad Biela i Bogusław Pokrywka w stawce 53. Rajdu Żubrów – triumfator Grupy N zmierzy się w ten weekend z podhalańskimi odcinkami specjalnymi

Po trzech tygodniach od oficjalnego zakończenia Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, najbliższy weekend przyniesie kolejne sportowe emocje, w szczególnej górskiej scenerii. Już dziś startuje 53. edycja Rajdu Żubrów, imprezy z jedną z najbardziej barwnych historii w polskim sporcie samochodowym.

Po wielu latach starań baza zawodów wróciła do stolic Podhala. W tym roku, spod Hotelu Mercure Kasprowy ruszy ponad 80 zawodników z Polski i z zagranicy. W tym gronie nie zabraknie oczywiście zawodników i nazwisk ważnych dla polskiego motorsportu. Nie zawiodą się również pasjonaci motoryzacji i pięknych samochodów – tych historycznych i współczesnych.
Z dziesięcioma odcinkami, o łącznym dystansie ponad 19,5 km zmierzą się także czynni, licencjonowani zawodnicy. Na podhalańskich trasach nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej utytułowanych górali. Konrad Biela stworzy załogę z Bogusławem Pokrywką i zaprezentuje kibicom Mitsubishi Lancera Evolution X – najszybszy samochód kategorii produkcyjnej w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2019. Duet, w ten sposób realizuje zeszłoroczne postanowienie – po starcie w roli samochodu organizatora, teraz włączają się do rywalizacji w najmocniejszej Grupie Open. W sobotę, ruszą, do pierwszego odcinka specjalnego z 36 numerem startowym. Początek rywalizacji przewidziano na 9:00, a wyniki poznamy jeszcze tego samego dnia, około 16:15.


Konrad Biela: Jestem bardzo szczęśliwy, że udaje się kontynuować piękną historię Rajdu Żubrów i że po raz kolejny dzieje się to w sercu Podhala i pod Tatrami. W tym roku wspólnie z Tomaszem towarzyszyć nam będą szczególne emocje, ponieważ podnosimy poprzeczkę i w ten weekend włączamy się do rywalizacji w klasyfikacji generalnej i w grupie Open. Cieszę się, że prezes firmy TrackTech wcieli się w rolę pilota i że będziemy mogli razem podjąć to wyzwanie. Będzie to piękny sposób na uhonorowanie pierwszego wspólnego sezonu w GSMP.
Rajd Żubrów to święto sportu, ale przygotowujemy się również na naprawdę zaciętą walkę. Na uczestników czekają te same bardzo kręte i wymagające próby, co w zeszłorocznej edycji czyli odcinki specjalne Pitoniówka, Nowa Biała, Knurów i Kluszkowce. To najlepsza zapowiedź tego, że na kibiców czekają piękne sportowe emocje. Bardzo liczymy na doping na trasie, a mam nadzieję, że przy zapowiadającej się tak słonecznej pogodzie na odcinkach specjalnych i pod Hotelu Mercure Kasprowy widzów nie zabraknie!
Wspólnie ze wszystkimi partnerami zespołu: Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, Hotel Bania, TrackTech, Energo Star - systemy elektryczne i energetyczne, BielaPlast, AMS Race & Rally Car Service, 4Turbo, PTT Tech Support Przemysław Pietruszka, KW Tynki Krzysztof Czubernat, Domalik - folie samochodowe, rhSPORT GROUP i SPORT 2000 rent, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Góral Bau Team, Pinscher, Budmax, Pralnia Białka, Lis Car, 4motorsport.pl, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion, STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar – serdecznie zapraszam wszystkich górali i turystów na spędzenie soboty z Rajdem Żubrów. Tych zawodów naprawdę nie można przegapić!

 

mat. prasowy, zdjęcie Agnieszka Wołkowicz UMA Fotografia

Komentarzereklama