24.03.2019 | Czytano: 2010

PŚ: Król dziewiąta w ostatnich zawodach

W Winterbergu rozegrano ostatnie indywidualne zawody w ramach Pucharu Świata w slalomie równoległym. W rywalizacji kobiet nowotarżanka Aleksandra Król zajęła dziewiąte miejsce.

Król świetnie zaprezentowała się w klasyfikacjach, zajmując trzecie miejsce. Jej rywalką w 1/8 finału była Ruxin Zang. Polka była zdecydowaną faworytką pojedynku z Chinką. Król miała niewielką przewagą przez większą część trasy, ale w końcówce została wyprzedzona przez Zang. Chinka okazała się lepsza o 5 setnych sekundy. Weronika Biela zajęła w kwalifikacjach 35. miejsce.

Król zajęła wysokie, 8. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w slalomie, a 28 miejsce zajęła Biela. Najlepszą slalomistką została Szwajcarka Julie Zogg. W klasyfikacji generalnej snowboardu alpejskiego wygrała Ester Ledecka. Głównie to zasługa świetnych wyników w gigancie. Król zajęła w łącznej klasyfikacji 11. pozycję. Na 31 pozycji sklasyfikowano Bielę, 56. Aleksandra Michalik, a 62. Maria Chyc.

Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski nie przebrnęli kwalifikacji. Nowaczyk zajął 27. miejsce, a Kwiatkowski nie ukończył pierwszego przejazdu. W klasyfikacji slalomowej triumfował Stefan Baumeister, a w generalnej Andriej Sobolew. Polacy zajęli miejsca: 35. Michał Nowaczyk, 41. Oskar Kwiatkowski (slalom) oraz 27. Oskar Kwiatkowski, 43. Michał Nowaczyk (w generalnej).