14.03.2019 | Czytano: 1688

MP: Dwa złote medale Król

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zdobyli złote medale w slalomie równoległym międzynarodowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Białce Tatrzańskiej.

To drugi tytuł nowotarżanki w mistrzostwach. Dzień wcześniej triumfowała w slalomie gigancie równoległym. Dwa medale wywalczyła również Monika Chyc i Weronika Biela – odpowiednio – srebrny i brązowy oraz brązowy i srebrny.

Znacznie bardziej wyrównana rywalizacja toczyła się w gronie mężczyzn. W slalomie gigancie równoległym najlepszy okazał się Michał Nowaczyk, który w finale wygrał z Tomaszem Kowalczykiem. Na najniższym stopniu podium stanął Klemens Gąsienica Byrcyn. Zaskoczeniem była nieobecność wśród trzech pierwszych zawodników Oskara Kwiatkowskiego. Był dopiero dwunasty.

Kwiatkowski powetował sobie jednak w pełni brak medalu w slalomie gigancie równoległym, zdobywając tytuł mistrza Polski w slalomie równoległym. W wielkim finale pokonał Nowaczyka. Krążek z najmniej cennego kruszcu przypadł Tomaszowi Kowalczykowi.
W dwudniowych zawodach wystartowało ponad 50 zawodniczek i zawodników z Czech, Łotwy, Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama