09.03.2019 | Czytano: 1106

PŚ: Król odpadła w 1/8 finału

Aleksandra Król zajęła 14. miejsce w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. Rywalizowano w slalomie gigancie równoległym, w którym zwyciężyli reprezentanci Rosji - Milena Bykowa i Andriej Soboliew.

Bykowa w 1/8 finału nie musiała się zbytnio napracować, gdyż jej rywalka Naiying Gong z Chin została zdyskwalifikowana. W kolejnej rundzie okazała się lepsza od swojej rodaczki Marii Walowej. W półfinale pokonała inną z koleżanek Natalię Sobolewą, W wielkim finale Bykowa była minimalnie szybsza od Czeszki Ester Ledeckiej Aleksandra Król odpadła w 1/8 finału, przegrywając z Austriaczką Sabine Schoeffmann o zaledwie - 0,06 s. Weronika Biela (26. miejsce) oraz Aleksandra Michalik (33 pozycja) zakończyły swoje zmagania w kwalifikacjach.

Andriej Soboliew również zaczął od tego, że jego włoski przeciwnik Edwin Corrati, został zdyskwalifikowany. Później, w 1/4 finału, Rosjanin pokonał Niemca Stefana Baumeistera, zaś w półfinale dyskwalifikacja dotknęła Dmitrija Sarsembajewa. Także w wielkim finale jego kolejny przeciwnik Dmitriej Loginow został ukarany przez sędziów, dzięki czemu Soboliew mógł się cieszyć z wygranej. Polacy odpadli na etapie eliminacji. Michał Nowaczyk sklasyfikowany został na 26 pozycji, a Oskar Kwiatkowski pozycję niżej.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama