05.03.2019 | Czytano: 1259

Kwiatkowski i Nowaczyk – medalowy duet

Oskar Kwiatkowski zdobył złoty, a Michał Nowaczyk srebrny w slalomie gigancie równoległym podczas Uniwersjady 2019 w Krasnojarsku.

Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk pewnie przebrnęli przez kwalifikacje i awansowali do 1/8 finału. Od tej fazy rozgrywano pojedynki jeden na jednego składające się z dwóch wyścigów. Kwiatkowski dwukrotnie pewnie pokonał Koreańczyka Daehwana Kima, a Nowaczyk okazał się lepszy od Amerykanina Conrada Rexa Sachera. W ćwierćfinale Polacy wygrali odpowiednio z Rosjaninem Władysławem Szkurikinem i wicemistrzem olimpijskim Sangho Lee.

W półfinale rozegrano dwa polsko-rosyjskie pojedynki. Oskar Kwiatkowski zmierzył się z mistrzem świata Dmitrijem Łoginowa. Rosjanin nie ukończył pierwszego wyścigu, a w drugim i tak lepszy okazał się Polak. Michał Nowaczyk przegrał w pierwszej części rywalizacji z Dmitrijem Sarsembajewem, ale odrobił stratę z nawiązką. Polacy spotkali się w wielkim finale. Pierwszy wyścig należał do Nowaczyka, który wygrał o 52 setne. Kwiatkowski w drugiej części finałowej rywalizacji dogonił swojego rodaka i wyprzedził go o jedną setną. Dla Kwiatkowskiego to pierwszy złoty medal na Uniwersjadzie. Dwa lata temu zdobył srebro w slalomie. Nowaczyk jeszcze nigdy nie stał na podium tej imprezy.

W zmaganiach kobiet Aleksandra Michalik i Maria Chyc odpadły w ćwierćfinale, zajmując odpowiednio 6. i 7. miejsce. W 1/8 finału Michalik pokonała Włoszkę Vivien Santifaller, a Chyc wygrała z Kazaszką Darią Slobodkiną. W kolejnej fazie zawodów Polki przegrały z Rosjankami - Michalik z Marią Walową, a Chyc z Natalią Sobolewą. W finale Haerim Jeong wygrała z Mileną Bykową.

Materiał prasowy - opr/sles
Zdjęcie Paweł Skraba
 

Komentarzereklama