05.02.2019 | Czytano: 2069

MŚ: Król powtórzyła wyczyn z Sierra Nevady

Nowotarżanka Aleksandra Król zajęła ósme miejsce w slalomie równoległym na mistrzostwach świata w Park City.

 Kwalifikacje przebrnęła Aleksandra Król, która zajęła w nich 7. miejsce. w 1/8 finału wygrała o prawie sekundę z Rosjanką Mileną Bykową. W ćwierćfinale reprezentantka Polski toczyła wyrównaną walkę z Annamarii Danchą. Niestety, Polka w końcówce popełniła błąd i z awansu do strefy medalowej cieszyła się Ukrainka. Król ostatecznie zajęła 8. miejsce i wyrównała najlepszy wynik w karierze startów na mistrzostwach świata sprzed dwóch lat z Sierra Nevada. W rywalizacji o złoto Ukrainka musiała uznać wyższość Szwajcarki Julie Zogg.

Pozostali biało- czerwoni? Drugiego przejazdu nie ukończyła Weronika Biela. Uplasowała się na 30. Lokacie. Oskar Kwiatkowski nie powtórzył wczorajszego wyniku i nie ukończył pierwszego przejazdu. Michał Nowaczyk zakończył kwalifikacje na 21. pozycji.

Nie do pokonania na tych mistrzostwach był Dmitrij Łoginow. Wydawało się, że upadnie na początku finału. Jednak wykonał ewolucję i utrzymał się na desce i sięgnął po dublet. Dmitrij Łoginow królem snowboardu alpejskiego. 19-letni Rosjanin jest dwukrotnym mistrzem świata juniorów i seniorów!

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

reklama