09.01.2019 | Czytano: 1972

PŚ: Ósme miejsce Król i Kwiatkowskiego

W Bad Gastein odbyły się pierwsze z trzech zaplanowanych na ten sezon zawodów drużynowych w snowboardowym slalomie równoległym. Duet Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajął ósme miejsce.

Polacy najpierw pokonali chińską parę Xuan Zhang/Ruxin Zang. W 1/8 finału ich rywalami byli gospodarze - zwyciężczyni wczorajszych zawodów Claudia Riegler i mistrz świata Andreas Prommegger. Król (wczoraj druga) i Kwiatkowski pokonali Austriaków i weszli do ćwierćfinału. Tam musieli uznać wyższość Szwajcarów Dario Caviezela i Patrizii Kummer.

Druga z polskich par odpadła w 1/8 finału. Weronika Biela i Michał Nowaczyk najpierw pokonali Włochów Giulię Gaspari i Maurizio Bormolini, a potem przegrali ze Słoweńcami Glorią Kotnik i Timem Mastnakiem o zostali sklasyfikowani na 16 pozycji.