02.12.2018 | Czytano: 1628

Udany weekend

W rozgrywkach I ligi kobiet nowotarskie Gorce z trudnego terenu przywiozły punkt, a panowie w II lidze przeciwnika nie dali pograć

Mecz kobiet rozpoczął się źle dla góralek, które po pierwszej rundzie singlowej przegrywały 1:3. Punkt zdobyła Zuzanna Kowalczyk. Gry deblowe na remis. Potem Kamila Małysiak przegrała z Szymczyk i wynik na tablicy widniał 5:2 dla gospodyń. Dziewczęta wiedziały, że mecz raczej przegrają, bo tylko jakiś cud mógłby ich od tego uratować. I stał się cud! Sygnał do zmiany scenariusza dała grająca wyśmienicie w tym meczu Zuzanna Kowalczyk pokonując faworyzowaną Tomecką. Cyrwus pokonała w piątym secie Młynek, natomiast remis przypieczętowała Aleksandra Garb pokonując również w piątym secie Franaszczuk.

MKS Płotbud Skarbek Tarnowskie Góry - KS Gorce Nowy Targ 5:5
Punkty zdobyły: Zuzanna Kowalczyk 2,5, Aleksandra Garb 1,5, Anna Cyrwus 1, Kamila Małysiak 0.

Mężczyźni podejmowali drużynę ze Skrzyszowa. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 10:0. Zawodnicy ze Skrzyszowa nie nawiązali walki z liderem rozgrywek. Był to mecz z serii szybko, miło i przyjemnie.

KS Gorce Nowy Targ - LUKS Galux Skrzyszów 10:0
Punkty zdobyli: Tomasz Chyc, Tomasz Klag, Marek Mozdyniewicz oraz Jakub Czyszczoń po 2,5.