13.11.2017 | Czytano: 1506

Życiowy sukces Kolasy i Królikowskiego

Kraków był gospodarzem drugiego wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnego seniorów. Życiowy sukces w dorosłym tenisie odnieśli Szymon Kolasa i Bartosz Królikowski.

Pierwszy z nich będąc kadetem, jako 14 latek wygrał turniej, pokonując w finale kolegę klubowego Bartosza Królikowskiego. Szymon w turnieju pokonał: Adama Gdula z Myślenic 3:0, Łukasza Knagę z Krakowa 3:0, Przemysława Błocho z Olesna 3:1, Michała Ostanka z Myślenic 3:2 i w finale wyżej wspomnianego Bartosza 3:0. Królikowski rozstawiony z nr 29 wygrał kolejno: Łukaszem Kurczyna z Wieliczki 3:0, z Pawłem Bolsęgą ze Słopnic 3:2, z Dominikiem Pniaczkiem z Lachowic 3:0, z Mateuszem Galusem ze Skrzyszowa 3:1, z Wojciechem Bogaczem z Krakowa 3:2, ulegając w finale Szymkowi.

Szymon i Bartosz uzyskując wysokie lokaty w turnieju uzyskali awans do turnieju Grand Prix Polski seniorów który odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 15-17 grudnia 2017 r. W Krakowie wystąpiły również Aleksandra Garb i Zuzanna Kowalczyk, Ola zakończyła turniej na szóstym miejscu  a Zuzia na dziewiątym.

Opr/sles
 

Reklama

Komentarze

reklama