20.05.2017 | Czytano: 2343

Konrad Biela zwycięża w Bieszczadach

Bardzo dobrze sezon rajdów górskich rozpoczął pochodzący z Szaflar rajdowiec Konrad Biela. Podczas pierwszych górskich zmagań które w ubiegły weekend rozegrane zostały w miejscowości Załuż w Bieszczadach liczył się we wszystkich kategoriach.

Otwierająca sezon górskich zmagań impreza była jednocześnie eliminacją Mistrzostw Polski (GSMP), eliminacją Mistrzostw Europy Centralnej (CEZ-FIA), eliminacją Mistrzostw Międzynarodowych Wyścigów Górskich (FIA – IHCC) oraz eliminacją Mistrzostw Słowacji.

Po dwóch dniach rywalizacji Konrad Biela dwa razy stawał na 1 miejscu podium w klasie A-2000 (GSMP), zdobył też 1 miejsce w grupa A FIA-IHCC w rundzie drugiej oraz 3 miejsce w division 2 CEZ-FIA (klasa z 4 napędowymi autami) w rundzie drugiej.

Jestem bardzo zadowolony z mojego występu podczas pierwszych zawodów otwierających sezon - mówi nam Konrad Biela. - Dwa pierwsze podjazdy treningowe były bardzo udane - pierwszy odbył się po mokrej, a drugi po suchej nawierzchni. Potem zaczęło się ściganie. Pierwsze starty na mokrej nawierzchni dały sporo frajdy i wyniki lepsze od tych, osiąganych przez czteronapędowe samochody - dodaje zawodnik, który jak sam mówi, na mokrej nawierzchni czuje się jak ryba w wodzie.


oprac wo./ zdjęcia Grzegorz Kozera

 

 

 

 

Komentarzereklama