16.05.2016 | Czytano: 1300

Łukaszczyk wygrał z mistrzem Polski!

Wreszcie! – można powiedzieć w przypadku Michała Łukaszczyka. W pierwszej eliminacji mistrzostw Polski w trialu, która rozegrana została w Rogoźniku, pokonał mistrza kraju Gabriela Marcinowa.

O sukcesie starszego z Łukaszczyków zdecydowała jedna noga, a tak dokładnie piątka na ósmym odcinku drugiej pętli obrońcy mistrzowskiego tytułu. Łukaszczyk złapał 6 punktów karnych, ale na czterech sekcjach miał po jednej podpórce. Mistrz Polski nazajutrz, w drugiej eliminacji, wziął rewanż. Marcinów złapał tylko dwa punkty karne, a jego rywal o dwa „oczka” więcej. W obu eliminacjach trwała między nimi zacięta rywalizacja. Zapowiada się ciekawa rywalizacja w całym cyklu mistrzostw. Może wreszcie będą emocje.

Dobrze też pojechał Jan Gąsienica Daniel, który przeszedł w tym roku do grupy A. W obu dniach plasował się na trzecim miejscu. Sobotni rajd ukończył z 61 punktami karnymi na koncie, nazajutrz było lepiej, tylko 46 „oczek” dołożyli mu sędziowie.
W grupie B dominuje Rafał Luberda. Jest jak wino, im straszy tym lepszy. Młodzież jeszcze nie potrafi go zdystansować. W sobotę ukończył zawody z 13 punktami karnymi, w niedzielę miał na koncie sześć podpórek.

- Odcinki były ustawione w miejscu, w którym zawody odbywały się kilkanaście lat temu. Pomysł o zorganizowaniu w tym miejscu zawodów był trafny. Odcinki były bardzo techniczne, ustawione na kamieniach, parę podjazdów, zakrętów między drzewami – mówi Rafał Luberda, prezes AMK Gorce Nowy Targ.

W klasie młodzik wygrał Maciek Steskal, który w tym roku podniósł sobie poprzeczkę i przeszedł do grupy B, w której zajął czwarte miejsce, ustąpił tylko starym wyjadaczom trialowych tras.

Zawodnicy AMK GORCE spisali się na medal i prawie w każdej klasie dominowali, zajmując większość miejsc na „pudle”. Klubowo też zdobyli pierwsze miejsce z dorobkiem 627 punktów i już zaznaczyli, że będą się bić o kolejny mistrzowski tytuł.

Stefan Leśniowski
 

Komentarze

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Wiatr Ludźmierz 14 39
2. Orkan Raba Wyżna 13 32
3. Orawa Jabłonka 13 27
4. Zapora Kluszkowce 14 23
5. KS Zakopane 12 23
6. Lubań Tylmanowa 14 21
7. Zawrat Bukowina Tatrzańska 14 21
8. Dunajec Ostrowsko 13 20
9. Skalni Zaskale 13 19
10. Biali Biały Dunajec 13 12
11. Asy Zakopane 11 11
12. GKS Łapsze Niżne 14 9
13. Gorce Rdzawka 13 8
14. Podgórki Krauszów 13 3
zobacz wszystkie tabele
reklama