13.03.2016 | Czytano: 1369

Król druga w mistrzostwach Szwajcarii

Udanie zakończyła sezon nowotarżanka Aleksandra Król. W mistrzostwach Szwajcarii (zawody FIS) w slalomie równoległym zajęła drugie miejsce. Uległa w biegu finałowym reprezentantce gospodarzy Ladinie Jenny, czwartej zawodniczce Pucharu Świata w slalomie równoległym.

Nowotarżanka pozostawiła za plecami takie zawodniczki jak Julie Zogg ze Szwajcarii (6 zawodniczka w klasyfikacji generalnej PŚ) czy też Patrycję Kummer ze Szwajcarii (triumfatorka klasyfikacji generalnej PŚ w slalomie równoległym oraz złotą medalistka igrzysk olimpijskich w Soczi).


 

- Trasa jak na rangę zawodów była stroma i bardzo trudna. Z powodu wysokiej gorączki, która dopadła mnie w trakcie wyjazdu do Szwajcarii, nie oczekiwałam dobrego startu. Czas pokazał, że gdy tylko przebrnę przez eliminacje czasowe, to wyścigi w parach idą mi w miarę dobrze, a sukcesy w sezonie 2015/16, w tym ósme miejsce w zawodach Pucharu Świata w Turcji, nie były przypadkowe. Oby dobra passa wciąż trwała – powiedziała Aleksandra Król.

Wśród kobiet poza czołową „10” znalazła się Weronika Biela, która ukończyła zawody na 14. miejscu. Natomiast w rywalizacji panów dobry, 11. wynik uzyskał Tomasz Kowalczyk. Na 17. miejscu sklasyfikowany został Andrzej Gąsienica-Daniel, na 18. Michał Nowaczyk, a 32. był Oskar Bom. W rywalizacji mężczyzn triumfował również reprezentant gospodarzy Nevin Galmarini.

Stefan Leśniowski

źrodło FIS
 

Komentarze

reklama