29.02.2016 | Czytano: 1351

Grad medali

18 medali zdobyli podhalańscy snowboardziści w zakończonej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W tym dorobku było aż osiem medali z najszlachetniejszego kruszcu.

Po dwa złote krążki zdobyli reprezentanci AZS Zakopane - Michał Nowaczyk (w kategorii junior A w slalomie gigancie równoległym (PGS i slalomie równoległym PSL) oraz juniorka młodsza Julia Sitarz w tych samych konkurencjach. W juniorkach A w PGS krążek z najszlachetniejszego kruszcu zawisł na szyi Marii Chyc (AZS Zakopane), a w PSL na szyi Oliwii Pawlikowskiej (Dawidek Team Zakopane). W juniorach B triumfowali Jakub Luboński (MKS Rabka Zdrój) w PGS i Jakub Gawlak Socha (Dawidek Team) w PSL.

Siedem medali zdobyli w kolorze srebrnym. W juniorach A - Konrad Miklasiński (MKS Rabka Zdrój) w PGS i PSL, Oliwia Pawlikowska (Dawidek Team) w PGS i Paulina Pawlikowska (Dawidek (Team) w PSL. W juniorach B – Jakub Gawlik Socha w PGS i Julia Stopka (Dawidek Team) w PGS i PSL.

Do tego dorobku brązowe medale dorzucili – Jakub Luboński w PSL oraz Hanna Gąsienica Mikołajczyk (Dawidek Team) w juniorkach A w PGS i PSL.

Stefan Leśniowski
Zdjęcie: oficjalna strona OOM
 

Komentarze

reklama