20.12.2015 | Czytano: 2395

Triumfuje Nowy Sącz (+zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu, odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ, organizowany przez Szkółkę Piłkarską Górale Nowy Targ. Udział w nim wzięło 8 drużyn, które rozlosowano do dwóch grup.

W grupie A, los skojarzył ze sobą: KS Tymbark, Sandecję Nowy Sącz, FAM Poprad, Garbarnię Kraków. Grupę B utworzyły drużyny: Górale II Nowy Targ, Krakus Nowa Huta, Górale I Nowy Targ, Dunajec Ostrowsko.

Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z obydwu grup. W grupie A awans zapewniły sobie drużyny Tymbarku i Sandecji, natomiast w grupie B po zaciętej rywalizacji, trzy drużyny miały identyczną liczbę punktów i o awansie zadecydowała dopiero tzw. "mała tabela". Tym sposobem z pierwszego miejsca awansowała drużyna Górali I Nowy Targ, zaś z drugiego Dunajca Ostrowsko.

W pierwszym półfinale KS Tymbark wygrał z Dunajcem Ostrowsko 3:0, zaś w drugiej parze gospodarze ulegli nieznacznie Sandecji Nowy Sącz 0:1. W niesamowicie emocjonującym meczu o 3. miejsce gospodarze Górale I Nowy Targ w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 2:1 z Dunajcem Ostrowsko i plasując się ostatecznie na trzeciej pozycji.

W finale Sandecja Nowy Sącz wygrała z KS Tymbark 2:1 i stanęła na najwyższym stopniu podium. Oprócz nagród zespołowych na zawodników czekały nagrody indywidualne. Królem strzelców turnieju z liczbą ośmiu bramek został - Konrad Majerski (Sandecja Nowy Sącz), najlepszym bramkarzem wybrany został - Kacper Sierota (Sandecja Nowy Sącz). Wybrano także najlepszych zawodników każdej z drużyn: Szymon Zygmunt (Sandecja Nowy Sącz), Wojciech Urbański (KS Tymbark), Kacper Korczak (Górale I Nowy Targ), Kornel Domalik (Dunajec Ostrowsko), Dawid Grzesiak (Garbarnia Kraków), Dawid Wassermann (Krakus Nowa Huta), Marek Hamrak (FAM Poprad), Sebastian Woźniak (Górale II Nowy Targ). Nagrody wręczał burmistrz miasta, Pan Grzegorz Watycha.

Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania sponsorom, którzy pomogli w organizacji turnieju i ufundowaniu nagród rzeczowych: Urząd Miasta Nowy Targ na czele z Panem Burmistrzem Grzegorzem Watychą, Blachotrapez, Zbigniew Steskal, Hajnos Zdrój-Jan i Danuta Hajnos, Andrzej Siuta, Michał Borzęcki, Sławomir Kazek STC, Krzysztof Lipkowski "Rumcajs", Piotr Żarnecki, Tomasz Garb "Warzywa i Owoce".

Tekst organizator
Zdjęcia Michał Bachulski

Komentarzereklama