11.01.2009 | Czytano: 1467

Komplet zwycięstw naszych drużyny

Szarotka i Górale wzbogacili się o kolejne sześć punktów. Mistrzowie kraju zdobyli je w sposób łatwy i przyjemny. Z kolei wicemistrzowie w pierwszym meczu musieli się sporo napracować.

Mistrzowie Polski zagrali bez trzech zawodników, którzy leczą kontuzje (Głodziak i Półtorak) lub zatrzymały sprawy rodzinne (Lech). Rozpoczęli potyczkę ospale i do 10 minuty goście prowadzili wyrównaną grę. Na gola Bocheńskiego odpowiedzieli trafieniem z karnego ( Augustyn w sytuacji sam na sam faulował rywala), podobnie jak na Wojtaka. W miarę upływu czasu gra mistrzów Polski była coraz płynniejsza i wtedy rywal nie „wąchał” nawet piłeczki. Podobnie było w kolejnych odsłonach, gdy championi grali na poważnie, to rywal nie dorastał mu do pięt. Nowotarżanie, gdy przez 5 minut grali w osłabieniu (Kulesza był faulowany, lecz arbitrzy tego nie zauważyli, a za oddanie trzeba było odpocząć na ławce kar) posiadali przewagę i zdobyli gola.

- Chaotyczny był początek w naszym wykonaniu – mówi kapitan Szarotki, Lesław Ossowski. – Popełnialiśmy proste błędy, za które karał nas przeciwnik. Potem uspokoiliśmy grę i osiągnęliśmy wyraźną przewagę. Zaczęły też padać bramki. Na pewno na uwagę zasługują dwa trafienia Zubka, z zawijasa w samo okienko. Przy wysokim prowadzeniu, graliśmy spokojnie, kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie.
Nazajutrz mistrzowie stracili gola już w 44 sekundzie. Przyjezdni prowadzeniem cieszyli się zaledwie 73 sekundy, potem urządzili sobie bramkowe łowy. – Zagraliśmy „swoje” – twierdzi kapitan Szarotki, Lesław Ossowski. – Składniejsze były nasze ataki, nie pozwalaliśmy przeciwnikowi na wyprowadzanie kontr.

Szarotka Nowy Targ – Pionier Tychy 12:6 (5:2, 5:2, 2:2) i 13:2 (5:1, 3:1, 5:0)

13:2 - Wojtak - Ligas (55:03).

Sędziowali Libor Gavlas i Milan Masurka (Czechy).

Szarotka: Batkiewicz (40:00 Karaś); Budzoń – Kasperek, Wojtak – Ligas; Chlebda – Zubek – Ossowski, Bocheński – Kulesza – Augustyn. W drugim meczu rozpoczął w bramce Karaś, a w trzeciej tercji zmienił go Batkiewicz.

X3M Górale Nowy Targ - MUKS Zielonka 8:6 (3:3, 2:1, 3:2) i 13:3 (4:1, 3:1, 6:1)

13:3 - Kostela - Bisaga (56:55).

Sędziowali Libor Gavlas i Milan Masurka (czechy)
X3M Górale: Pawlik; Grab – Chrobak, M. Mirek – Gotkiewicz, Starmach; Kostela – Siaśkiewicz – Bisaga, Sąder – Cholewa – Firek, Furczoń – Waligórski – Świstak. Trener: Dominik Siaśkiewicz. W drugim meczu zagrał Podraza i Bukański.

- Jesteśmy w dołku. Niby prowadzimy grę, ale nie potrafimy tego udokumentować bramkami – mówi grający trener Górali, Dominik Siaśkiewicz.

Rzeczywiście, wynik wskazywałby, że mecz był wyrównany, a tymczasem, gospodarze przeważali. Nic jednak nie chciało im wchodzić. Tragicznie zachowywali się pod bramką rywala. Nie potrafili zmusić bramkarza do kapitulacji z najbliższej odległości. Jedynie do Kosteli i Siaśkiewicza nie można mieć pretensji o skuteczność.

Gospodarze obejmowali prowadzenie, by po kilku sekundach przyjezdni cieszyli się z wyrównania. Zaledwie 4 sekundy upłynęło po pierwszym golu gospodarzy. – Oni z niczego gole strzelali – tłumaczy Dominik Siaśkiewicz. – Tego pierwszego zaraz po wznowieniu ze środka boiska. Jeden z rywali został sfaulowany i wolny bity z połowy boiska zaskoczył Pawlika. Piłeczka padła w sam środek bramki. Na szczęście był to pierwszy i ostatni kiks naszego golkipera. Potem bronił poprawnie. Kolejne gole też padały w krótkich odstępach czasowych, bo jakoś po zdobytych golach rozkojarzaliśmy się. Między 50 – 58 min. rywale nas mocno przycisnęli, zdołali wyrównać na 6:6, ale w końcówce zmobilizowaliśmy się i zdobyliśmy dwa gole na wagę trzech punktów.

W rewanżu wicemistrzowie Polski pierwsi stracili gola, ale później już dominowali na parkiecie. – Tylko w pierwszych minutach było sennie, potem zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej – mówi kapitan Górali, Mariusz Sąder. – Dużo biegaliśmy i przede wszystkim zagraliśmy z głową, nie wdając się w ich gierki. Nie kombinowaliśmy przed bramką przeciwnika, tylko sporo strzelaliśmy i był tego efekt.
Dwumecz Absolwent Siedlec – Politechnika Wrocław odwołano.