17.11.2008 | Czytano: 1538

Dwa oblicza Górali

Juniorzy X3M Górale Nowy Targ odnieśli dwa wyjazdowe zwycięstwa i w swojej grupie są na czele, z kompletem zwycięstw.
W pierwszym meczu Olimpia nie miała najmniejszych szans. Nowotarżanie pokazali nowoczesny unihokej i przeciwnik nie potrafił niczym się przeciwstawić. Honorowego gola zdobył 11 sekund przed końcem drugiej tercji, przegrywając już 0:9.

W rewanżu Górale pokpili sprawę. Łatwe zwycięstwo w sobotę uśpiło ich czujność. Wydawało im się, że na jednej nodze ograją gospodarzy. Tymczasem po 146 sekundach podopieczni Dominika Siaśkiewicza niespodziewanie przegrywali 2:0. Wzięli się do roboty w 10 minucie objęli prowadzenie 3:2. Nie na długo, gdyż miejscowi tanio skóry nie chcieli sprzedać. Na początku drugiej tercji ponownie odzyskali prowadzenie (4:3). Aż do 31 minuty na gol, odpowiadano golem i utrzymywał się rezultat nierozstrzygnięty 6:6. Dopiero wtedy nastąpił odjazd Górali.

Olimpia Łochów – X3M Górale Nowy Targ 1:13 (0:4, 1:5, 04) i 8:12 (3:3, 3:7, 2:2)
Bramki: T. Brzana 3, K. Sikora 3, Furczoń 2, Jaróg 2, Żuk, Chrobak, samobójcza (I mecz); T. Brzana 3, Klimek 3, Furczoń 2, Bukański, Garb, Zubek, Jaróg (II mecz).

X3M Górale: Klimek, Furczoń, B. Sikora, Starmach, Chrobak, T. Brzana, Bukański, Jaróg, Brynas, Żuk, Zubek, P. Brzana, Garb, K. Sikora. Trener Dominik Siaśkiewicz.