02.07.2014 | Czytano: 1387

Trzy kolory rabczan

Złoto, srebro i brąz przywieźli zawodnicy trójboju siłowego z Rabki z mistrzostw Polski juniorów U16 i U18 oraz weteranów, które odbyły się w Kielcach.

Ekipa liczyła trzy osoby i każda wróciła z medalem. To ogromny sukces. Ten z najszlachetniejszego kruszcu zawisł na szyi opiekuna sekcji Wojciecha Kordeczki. Zajął pierwsze miejsce w kategorii weteranów w przedziale wiekowym 40 – 49 lat w kategorii wagowej 74 kg. W trzech konkurencjach uzyskał wynik 505 kg.
Medal srebrny był dziełem Łukasza Filipka w U16 w tej samej kategorii wagowej co jego opiekun. Wynikiem 161 kg w przysiadzie, ponownie ustanowił rekord Polski juniorów do 16 lat. W trójboju osiągnął rezultat 430 kg.
Na najniższym stopniu podium stanął 17-letni Piotr Wójtowicz Pitek, który rywalizował w wadzie 83 kg wśród osiemnastolatków. W trójboju osiągnął rezultat 490 kg.
- Wciąż trwają negocjacje o włączeniu trójboju siłowego do konkurencji igrzysk olimpijskich – mówi Wojciech Kordeczka. - Młodzi zawodnicy mają większe szanse na finansowe wsparcie państwa, co oprócz sławy i worka medali powinno stanowić zachętę do uprawiania tej dyscypliny.
Link do filmu z treningu i zawodów
https://www.youtube.com/watch?v=foUwvjbdr6M
Stefan Leśniowski
 

Komentarzereklama