02.06.2009 | Czytano: 1627

Gorce w brązie (+zdjecia)

AKTUALIZACJA ZDJĘCIA: Kolejny sukces nowotarskiego unihokeja. W sobotę był wielki finał męski z udziałem dwóch nowotarskich zespołów, a nazajutrz po brązowy krążek sięgnęły unihokeistki Gorców Nowy Targ. Powtórzyły więc osiągniecie z ubiegłego sezonu.

Po zwycięstwie w Nowym Targu nowotarżanki już w sobotę były bliskie wywalczenia brązowego medalu. Co prawda źle rozpoczęły spotkanie bo przegrywały 2:0, ale na pierwszą przerwę schodziły prowadząc jedną bramką. Po 40 minutach miały dwie bramki przewagi i kiedy na początku tercji odskoczyły na trzy gole od krakowianek, wydawało się, że medal brązowy jest na wyciągniecie ręki. Sral jeszcze nie wykorzystała karnego. Gospodynie jednak zdołały zniwelować stratę i w dogrywce zadać przyjezdnym decydujący cios. Sporo było emocji w tym meczu, ale też bardzo dużo prezentów z obu stron i błędów w kryciu.

Tym samym w niedzielę był potrzebny trzeci mecz do wyłonienia brązowego medalisty. Gorce zagrały koncertowo pierwszą tercję. Wygrały ją 4:1, a powinny co najmniej drugie tyle. Ale jak zwykle nawalała skuteczność. Mogło być więc po meczu, a tak w kolejnych dwóch tercjach obudziły się miejscowe. Nowotarżanki mniej biegały i zrobiło się 5:3.

- W trzeciej tercji sprawy w swoje ręce wzięli sędziowie, którzy zaczęli sprzyjać miejscowej drużynie – twierdzi trener nowotarżanek, Arkadiusz Pysz. - Zrobiło się nerwowo. Gospodynie złapały kontakt. Zdołaliśmy odpowiedzieć bramką, ale wtedy sędziowie wymyślali przedziwne rzuty wolne przed naszą bramką. Jeden z nich na 77 sekund przed końcem odsłony zamieniono na bramkę. Prowadziliśmy 6:5 i było bardzo gorąco. Na szczęście nie pozwoliliśmy krakowiankom na wyrównanie.

Multi’ 75 Killer’s Kraków – Gorce Nowy Targ 8:7 (2:3, 2:3, 3:1; 1:0) i 5:6 (1:4, 2:1, 2:1)
Bramki dla nowotarżanek: Sral 2, Chowaniec, Siuta, Timek, Piekarczyk, Sarna (I mecz); E. Bryniarska 3, Siuta 2, Chowaniec (II mecz).

Gorce: Guzik; M. Bryniarska – Chlebda, Dębska; Siuta - Sarna – E. Bryniarska, Piekarczyk – Sral – Chowaniec, Timek, Leśniak. Trener Arkadiusz Pysz.