25.05.2014 | Czytano: 2320

Gwiazdy i Płonący Arbuz wygrywają(+zdjęcia)

W dniu 23.05.2014 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 2przy ul. Kopernika w Nowym Targu zorganizowano turniej koszykówki o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ dla młodzieży w wieku 13-18. Turniej stał na wysokim poziomie ponieważ mieliśmy możliwość oglądać w akcjach młodzieżowych zawodników Wisły Kraków. W turnieju wzięło udział 12 drużyny z Nowego Targu i okolic w tym 8 męskich i 4 damskie.

U chłopaków bez konkurencyjni okazali się ubiegłoroczni zwycięzcy naszego turnieju, drużyna Płonący Arbuz deklasując wszystkich, których napotkali na swojej drodze. W meczu finałowym pokonali drużynę z Zubrzycy Dolnej w , której bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Pawła Kidoń. W drużynie” Płonący Arbuz” wyróżnienie otrzymał Michał Gil za najlepszą grę w obronie w całym turnieju. 3 miejsce zajęła drużyna „Court Kingz”.

Wśród kobiet najlepszą drużyną okazały się dziewczyny pod nazwą „Gwiazdy” wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła drużyna pod nazwą „FC Bańska Niżna”, zaś trzecie miejsce zajęły dziewczyny z Zaskala pod nazwą „Play For Fun”.

8. Alfa Sqad

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Kidoń (Zubrzyca Dolna)
Najlepszym obrońcą został Michał Gil (Płonący Arbuz )

4. Zaskalanki

Najlepszą zawodniczką turnieju została Justyna Mucha (FC Bańska Niżna)
Najlepszym obrońcą została Ewelina Rokiciak (Zaskalanki)

Serdeczne podziękowania dla zawodników i Urzędu Miasta Nowy Targ za ufundowanie pucharów i statuetek dla zawodników.