06.05.2014 | Czytano: 708

Sukces szachisty z Rabki

W odbywających się w weekend majowy Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju Michał Mroziński uzyskał drugie miejsce w swojej grupie wiekowej.

Mistrzostwa Małopolski to impreza prestiżowa, której rangę potwierdza miejsce gry: Hotel Europejski w samym centrum Krakowa. Michał rywalizował z zawodnikami z wielkich klubów szachowych mających swoje drużyny w ekstralidze: Krakowskiego Klubu Szachistów, Wisły Kraków czy Hetmana Koronnego Trzebinia.

Do pełni szczęścia, czyli do zdobycia pierwszego miejsca i tytułu Międzynarodowego Mistrza Małopolski zabrakło bardzo niewiele. W ostatniej rundzie o wszystko Michałowi zabrakło odrobiny szczęścia i z uwagi na brak czasu na zegarze w dramatycznej walce wypuścił zwycięstwo w partii i w całym turnieju.

Michał Mroziński jest uczniem klasy VI w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce Zdroju. Pierwsze kroki w turniejach szachowych stawia w wieku pięciu lat. Swój pierwszy medal w Mistrzostwach Małopolski zdobył mając 6 lat rywalizując w kategorii do lat siedmiu. Od tamtej pory osiągnął wiele sukcesów przy szachownicy i ma na koncie jeden medal imprezy rangi Mistrzostw Polski. Obecnie jest zawodnikiem drugoligowego Myślenickiego Ludowego Klubu Szachowego.

Tekst i foto Paweł Mroziński

Komentarzereklama