29.04.2014 | Czytano: 1275

Nie próżnują(+zdjęcia)

Szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 Rabce-Zdroju nie próżnują. Zaledwie w miniony piątek rozgrywali turniej w ramach Ligi Międzyszkolnej, a już we wtorek 29 kwietnia brali udział w zawodach na kategorie szachowe. Okazją do organizacji takich zmagań były dodatkowe dni wolne przed długim weekendem.

Na liście startowej znalazło się 13 młodych zawodników, w tym aż trzech siedmiolatków z zerówki. Poza punktami i miejscami uczniowie walczyli o swoje pierwsze kategorie szachowe. Co podnosiło rangę imprezy. Oczywiście nie wpłynęło to na atmosferę, która jak zwykle przy takich okazjach jest doskonała. Trzeba tutaj zaznaczyć, że gra w szachy to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do spędzenia wolnego czasu w gronie innych dzieci o podobnych zainteresowaniach.

 

Wspomniane normy na kategorie udało się zdobyć aż pięciu osobą.

IV kategorie szachowe zdobyli: Grzegorz Nawara i Tomasz Rapacz, obydwaj z klasy piątej 

V kategorie uzyskali: szóstoklasista Piotr Zaremba-Czereyski, Kacper Suski z klasy piątej i drugoklasista Stanisław Lis.

Turniej został rozegrany z inicjatywy dzieci, które od dłuższego czasu upominany się możliwość zdobycia kategorii szachowych. Nad całością czuwał sędzia szachowy klasy państwowej Paweł Mroziński.

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_2521/results.html?l=pl&tb=10_

Tekst i zdjęcia Paweł Mroziński

Reklama

Komentarze

reklama