02.03.2014 | Czytano: 2171

O Puchar Dyrektora ZDZ(+zdjęcia)

Po ubiegłorocznej pierwszej edycji Pucharu Dyrektora ZDZ którego triumfatorem zostali uczniowie ZST w Nowym Targu tym razem do turnieju zostały zaproszone kolejne szkoły . W turnieju wzięli udział uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu , Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu oraz gospodarz turnieju Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Czarnym Dunajcu.

LO Prywatne - Zespół Szkół Ekonomicznych 2:0 ( sety 25:19, 25:19)
Pierwszy set do stanu 13:13 walka ,,punkt za punkt” , następnie zarysowała się kilku punktowa przewaga ,, Mundurowych’’ której nie oddali do końca seta.

W drugim secie od początku zdecydowana przewaga ,, Mundurowych’’ która wynosiła nawet 9 punktów ( 12:3) po której siatkarze z ,,Ekonomika’’ wzięli się do odrabiania strat dochodząc do stanu 16 :14 , jednakże końcówka znowu należała do przeciwników którzy wygrali seta w stosunku 25 do 19 a cały mecz 2:0.

LO Prywatne – ZSZ Czarny Dunajec 2:1 (sety 27:29, 25:11, 25 :18)
Początek pierwszego seta nie zapowiadał tego co miało nastąpić w końcówce. Od razu zaznaczyła się przewaga Licealistów która wynosiła nawet 7 punktów ( 10:3). Jednakże od tego momentu uczniowie ZDZ-tu wzięli się do roboty , poprawili przyjecie oraz atak co zaskutkowało tym iż doprowadzili do remisu 17:17. Od tego momentu żadna z drużyn nie zyskała większej niż jednopunktowej przewagi. Set skończył się zwycięstwem graczy z Czarnego Dunajca wynikiem 29 :27.

Drugi oraz trzeci set to zdecydowana przewaga ,,Mundurowych ‘’ którzy wygrali je w stosunku 25:11 , 25 :18 czym przypieczętowali zajęcie pierwszego miejsca w turnieju.

ZSZ Czarny Dunajec - Zespół Szkół Ekonomicznych 2:0 ( 25 :23 , 25 : 17 )
Ostatni mecz toczył się o to która drużyna zajmie drugie miejsce w turnieju. Zdecydowanie lepsi okazali się siatkarze z ZDZ-tu wygrywając w dwóch setach ( 25 : 23 , 25 : 17 )

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Bartłomieja Niżnika z ZSZ w Czarnym Dunajcu. Na uznanie zasługuje fakt iż uczniowie z Czarnego Dunajca grali jak równy z równym ze swoimi przeciwnikami choć na co dzień nie posiadają sali gimnastycznej .

Puchary oraz nagrody wręczyli dyrektorzy szkół biorących w zawodach Pan Stanisław Papuga oraz Pan Władysław Hnatik.

LO Prywatne: Jakub Szczypta, daniel Dąbrowski, Adrian Ryś , Dawid Kulak, Damian Świętek, Miłosz Tokarczyk, Karol Worwa , opiekun Pani Małgorzata Bandyk

ZSZ w Czarnym Dunajcu: Piotr Harkabuzik, Michał Szaflarski, Michał Jakubczyk, Bartłomiej Niżnik, Kamil Lichosyt, Jakub Ślaga , Patryk Pałka, Sebastian Zakrzewski opieku Roman Giełczyński.

ZSE: Michał Budziak, Marcin Plewa, Mateusz Kowalczyk, Dawid Smętek, Łukasz Kasiniak, Przemysław Pudzisz , opiekun Wiesław Firek.